Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків
![Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2021/11/Snimok-12.png)
Попри очевидну й виразну ліричну назву, поетична збірка Олега Максименка «Осінніх серпанків мотив» має ще й інший відчутний мотив. Адже, що, приміром, може нагадувати пересічному читачеві зовнішній вигляд книжки, вдягненої у звичні осінні кольори? Вірно – військовий камуфляж. Той самий камуфляж бійців і військової техніки, котрі вже понад сім років стали одним із атрибутів прифронтової Донеччини, де живе і працює поет.
Зміст нової поетичної книги також позначений тривожними мотивами надзвичайно важкого і драматичного періоду в історії Донбасу та всієї України. Зокрема гібридній війні присвячений один із розділів свіжих поезій під промовистим заголовком у назві «Хіба нас зла понівечить година?». І тут є достатньо рядків, переповнених людським болем внаслідок усього пережитого на сході держави. Наприклад:
Година страшних хуртовин
укрила донецькі степи,
де смородом сивий полин
розкинув суцвіття снопи.
Або:
Шепни зорі, щоб ворожила
на долю України кращу,
щоб змії відповзли їдливі,
закривши люту чорну пащу.
Загалом до збірки поетичних творів, окрім згаданих прифронтових мотивів, увійшли також суто ліричні чи філософські вірші. Принагідно автор свідомо утримується від поширення гнітючого песимізму, який, на жаль, нерідко, немов іржа, роз’їдає жителів депресивної так званої «сірої зони» поблизу лінії зіткнення на Донбасі. Його вірші аж ніяк не позбавлені впевненості у спільній перемозі над підступним і агресивним «сусідським зайдою» та надій на мирне життя, якого вже зачекалися жителі України. До речі, нітрохи не виключено, мирні перспективи Олег Максименко висловлює ще й тому, оскільки він – уродженець міста Краматорськ – зараз працює в місті з дуже символічною для всіх назвою — Мирноград.
Книжка «Осінніх серпанків мотив» — не перша у творчому доробку Олега Максименка. Донецька обласна організація Національної спілки письменників України свого часу рекомендувала його для вступу до нашого творчого осередку. І сподіваємося, що Олег, який зазвичай бере дуже активну участь у всіх заходах Донецької ОО НСПУ, вже у недалекому майбутньому поповнить наші поріділі внаслідок триклятої війни ряди.
Оригінал статті на НСПУ: Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.