Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків

Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків

Попри очевидну й виразну ліричну назву, поетична збірка Олега Максименка «Осінніх серпанків мотив» має ще й інший відчутний мотив. Адже, що, приміром, може нагадувати пересічному читачеві зовнішній вигляд книжки, вдягненої у звичні осінні кольори? Вірно – військовий камуфляж. Той самий камуфляж бійців і військової техніки, котрі вже понад сім років стали одним із атрибутів прифронтової Донеччини, де живе і працює поет.

Зміст нової поетичної книги також позначений тривожними мотивами надзвичайно важкого і драматичного періоду в історії Донбасу та всієї України. Зокрема гібридній війні присвячений один із розділів свіжих поезій під промовистим заголовком у назві «Хіба нас зла понівечить година?». І тут є достатньо рядків, переповнених людським болем внаслідок усього пережитого на сході держави. Наприклад:

Година страшних хуртовин
укрила донецькі степи,
де смородом сивий полин
розкинув суцвіття снопи.

Або:
Шепни зорі, щоб ворожила
на долю України кращу,
щоб змії відповзли їдливі,
закривши люту чорну пащу.

Загалом до збірки поетичних творів, окрім згаданих прифронтових мотивів, увійшли також суто ліричні чи філософські вірші. Принагідно автор свідомо утримується від поширення гнітючого песимізму, який, на жаль, нерідко, немов іржа, роз’їдає жителів депресивної так званої «сірої зони» поблизу лінії зіткнення на Донбасі. Його вірші аж ніяк не позбавлені впевненості у спільній перемозі над підступним і агресивним «сусідським зайдою» та надій на мирне життя, якого вже зачекалися жителі України. До речі, нітрохи не виключено, мирні перспективи Олег Максименко висловлює ще й тому, оскільки він – уродженець міста Краматорськ  – зараз працює в місті з дуже символічною для всіх назвою  — Мирноград.

Книжка «Осінніх серпанків мотив» — не перша у творчому доробку Олега Максименка. Донецька обласна організація Національної спілки письменників України свого часу рекомендувала його для вступу до нашого творчого осередку. І сподіваємося, що Олег, який зазвичай бере дуже активну участь у всіх заходах Донецької ОО НСПУ, вже у недалекому майбутньому поповнить наші поріділі внаслідок триклятої війни ряди.     

 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Павло Кущ. Мотиви не лише осінніх серпанків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"