Опубліковано Вебсловник жіночих назв української мови (2022)

На платформі r2u.org.ua опубліковано «Вебсловник жіночих назв української мови» (2022). Над словником працювали працівники кафедри філології УКУ: укладачка – Олена Синчак, керівниця програми з філології УКУ; наукова редакторка – Ганна Дидик-Меуш, докторка філологічних наук, укладачка низки словників та науковий консультант – Василь Старко, кандидат філологічних наук, перекладач, співзасновник сайту r2u.org.ua. Вебсловник створено за сприяння благодійного фонду «Повір у себе».
Вебсловник оприявнює понадстолітню історію словотвірної фемінізації в українській мові. У ньому відстежено вживання фемінітивів від кінця ХІХ сторіччя і дотепер, у мові материкової України та в діаспорній українській, у текстах різних стилів і в різних соціальних варіантах української мови. Реєстр уміщує 2000 фемінітивів.
Словник створено з опертям на дані корпусу ГРАК та інших джерел. Усі фемінітиви проілюстровано цитатами з текстів. Чи не вперше в українській лексикографії в структуру словникової статті введено результати опитування в експертній групі. Дескриптивний підхід до опису лексики урівноважено елементами прескриптивного підходу. Докладніше про принципи й будову словника можна дізнатися з передмови.
humaniora.ucu.edu.ua.
Оригінал статті на НСПУ: Опубліковано Вебсловник жіночих назв української мови (2022)
Блог
Букерівська премія обрала назву для своєї статуеткиБукерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
До короткого списку імен увійшли
Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С
Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
Головний
У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.