Опитування: Букер — найвідоміша та найвпливовіша книжкова премія

Опитування: Букер — найвідоміша та найвпливовіша книжкова премія

Букерівська премія стала найважливішою міжнародною книжковою премією у світі за результатами міжнародного опитування, проведеного Nielsen Book. Про це повідомляє  британський книжковий журнал Bookseller.

 

Букерівська премія/Міжнародна Букерівська премія у 2021 році отримала світову оцінку щодо обізнаності про неї в 95%, трохи випереджаючи свого найближчого суперника, Пулітцерівську премію (93%). Дві англомовні нагороди були найвідомішими: Гонкурівська премія посіла віддалену третю позицію з 65%, за нею — британська Costa Book Awards з 60%, а нагороди Міжнародного книжкового ярмарку в Шарджі – п’ятими (40%).

 

Результати опитування розподілили за регіонами. Букерівська премія найвідоміша у Великобританії – 97% опитаних знали про неї, про Пулітцерівську – 95%, Costa Book Awards – 86%, Жіночу премію за художню літературу – 85%, British Book Awards — 83%. У США поінформованість про Пулітцера становить 100%, про Національну книжкову премію — 98%. Букерівська ж премія посідає третє місце, маючи 95%. Дослідження не включало Нобелівську премію.

 

Респондентам також запропонували оцінити нагороди за важливістю за шкалою від 1 до 10. Букерівська премія отримала найвищий середній бал у світі — 7,7, Пулітцерівська — 7,0. У США Букер був четвертим після Пулітцерівської, Національної книжкової премії та Медалі Джона Ньюбері.

 

Улітку  2020 року компанія Nielsen Book отримала замовлення від неназваної міжнародної книжкової премії на проведення галузевого дослідження для вивчення сприйняття різноманітних книжкових нагород у видавничій, книготорговій, письменницькій, медіа- та академічній сферах. В опитуванні взяли участь майже 1000 видавців, авторів і книгорозповсюджувачів. Третина опитаних були з Великобританії чи Ірландії, шоста частина — із США, німецькомовних країн, Близького Сходу.  Для того, щоб оцінити зміни опитування провели повторно влітку 2021 року.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії.

 

Нагадаємо, цьогоріч лавреатом Букерівської премії став письменник Південноафриканської Республіки Деймон Галгут. Як відомо, у довгий список номінантів увійшли 13 книжок, у короткий − 6.

 

Оригінал статті на Suspilne: Опитування: Букер — найвідоміша та найвпливовіша книжкова премія

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"