Олександр Ткаченко залишає посаду міністра культури

Олександр Ткаченко залишає посаду міністра культури

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву на звільнення. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці, де оприлюднив документ.

Причинами, які спонукали його залишити посаду, назвав дії Кабінету міністрів, не погоджені з Міністерством культури та інформаційної політики:

 

«Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності.

 

Замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій, на чому я наполягав з лютого місяця, приймається рішення з яким я погодитись не можу. І воно непоодиноке. Наприклад, згідно управлінської реформи, на початку року Урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось.»

Ткаченко також констатував про недостатній обсяг видатків на культуру у державному бюджеті на 2022 рік, зокрема те, що для нього «характер обговорення і фінальна сума неприйнятні».

 

Посадовець зазначив, що за час роботи у МКІПі встиг зробити «десь 50% із запланованого. І насправді, деякими речами можна пишатися». Серед іншого він згадав:

 

  • зупинка секвестру бюджету на культуру під час пандемічних обмежень, втримати закриті на карантин сектори на плаву завдяки пакету підтримки та гранти через УКФ та УІК в 2020 році, а також збільшення на 35% бюджетного фінансування культури та креативних індустрій;
  • зміни до Закону України «Про бібліотеку та бібліотечну справу»;
  • стратегія промоції читання;
  • запуск Ради з розвитку креативних індустрій.

 

Наступному очільнику міністерства Олександр Ткаченко побажав витримки і внутрішньої сили, та додав, що завжди буде готовим дати пораду.

 

Нагадаємо, Олександр Ткаченко став Міністром культури та інформаційної політики у червні минулого року. Його попередницею була Світлана Фоменко.

Оригінал статті на Suspilne: Олександр Ткаченко залишає посаду міністра культури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»

Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб

Які умови праці в польських письменників та перекладачів

Медіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про

Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024

Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.

Ееро Балк — перекладач з української мови на

Запрацював електронний реєстр видавців і книгарів

З 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч

Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони України

Польська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"