Окупанти пошкодили чи зруйнували вже понад 300 об’єктів культурної спадщини
Станом на 5 травня 2022 року задокументували понад 300 злочинів росіян проти культурної спадщини. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Злочини зафіксовані у 12 областях України та Києві. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини.
Руйнацій та пошкоджень зазнали 104 об’єкти культурної спадщини. Серед них: 17 пам’яток національного значення, 81 – місцевого значення та 6 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
Найбільше випадків руйнування зазнали релігійні споруди – 106.
Також пошкоджені або зруйновані: 36 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століть, 22 будівлі та комплекси музеїв і заповідників, 46 будинків культури, театрів і бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.
Нагадаємо, що Мінкульт збирає інформацію про пошкоджені культурні пам’ятки. Раніше, станом на 24 квітня пошкодили або зруйнували понад 242 об’єктів культурної спадщини.
Як відомо, Читомо зібрали список культурних пам’яток, які зазнали знищення через повномасштабну ескалацію росії в Україну.
Чільне фото: Reuters
Оригінал статті на Suspilne: Окупанти пошкодили чи зруйнували вже понад 300 об’єктів культурної спадщини
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.