Окупанти пошкодили понад 200 об’єктів культурної спадщини

Окупанти пошкодили понад 200 об’єктів культурної спадщини

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнали пошкоджень або руйнувань понад 200 об’єктів культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у Telegram. 

«Російські війська свавільно руйнують нашу культурну спадщину: церкви, синагоги, музеї, пам’ятники, театри. МКІП вже зафіксувало 200 об’єктів руйнувань культурної спадщини, і ці цифри не є кінцевими», — написав міністр культури. 

 

Ткаченко зазначає, що для міністерства є пріоритетним продовження роботи програми Велика Реставрація, а також перемовини з міжнародними колегами щодо створення загальноєвропейського фонду на відновлення фінансування цієї програми.  

 

Велика Реставрація це програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх регіонах України. Її реалізацію та координацію здійснює МКІП.

 

Нагадаємо, що станом на 12 квітня Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало понад 160 злочинів проти культурної спадщини.

 

Також з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія розбомбила та обстріляла понад 280 навчальних закладів. З них 36  лише на Київщині. 

 

Як повідомлялося, за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані. 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Окупанти пошкодили понад 200 об’єктів культурної спадщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"