Окупанти знищили найбільше культурних об’єктів на Харківщині та Донеччині

Окупанти знищили найбільше культурних об’єктів на Харківщині та Донеччині

В Україні зафіксували 353 злочини росіян проти культурної спадщини, пошкоджені та зруйновані 116 об’єктів. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй фейсбук-сторінці.

 

94 злочини проти культурної спадщини російська армія вчинила  на Харківщині (78 у Харкові та передмісті), 72 — на Донеччині (зокрема 52 в Маріуполі),  65 — на Київщині (5 у Києві), 37 — на Чернігівщині, 24 — на Луганщині, 26 — на Сумщині, 8 — на Запоріжжі, 6 — на Житомирщині, 5 — на Херсонщині. В цілому постраждали 13 областей та Київ.

 

Російська армія завдала шкоди чи знищила 66 будинків культури, театрів, бібліотек та об’єктів історичної забудови. 

 

Крім того, обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Від рук окупантів пошкоджені чи знищені 130 релігійних споруд, серед яких 49 — пам’ятки історії, архітектури та містобудування.  

 

 

Ткаченко також зазначив, що Мінкульт працює з міжнародними партнерами над планом відновлення культурного спадку України.

 

«Не втомлююсь повторювати, що руйнування культурної спадщини — це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. За такі дії передбачено сувору відповідальність», — наголосив він. 

 

Як повідомлялося, станом на 5 травня 2022 року задокументували понад 300 злочинів росіян проти культурної спадщини. Мінкульт збирає інформацію про пошкоджені культурні пам’ятки.  

 

Як відомо, Читомо зібрали список культурних пам’яток, які зазнали знищення через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

 

Чільне фото: The Sun

Оригінал статті на Suspilne: Окупанти знищили найбільше культурних об’єктів на Харківщині та Донеччині

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"