Окупанти звільнили з полону журналістку Вікторію Рощину

Окупанти звільнили з полону журналістку Вікторію Рощину

22 березня окупанти звільнили з полону журналістку Громадського телебачення Вікторію Рощину. Про це повідомляє саме медіа. 

Нині журналістка на підконтрольній українському уряду території й прямує до Запоріжжя, де має зустрітися з рідними.

 

Раніше проросійські ЗМІ та Telegram-канали поширювали відео, в якому Вікторія Рощина заперечує свої претензії до російських служб, які тримали її в полоні, й каже, що нібито вони врятували їй життя.

 

«Цей запис, який став умовою звільнення, журналістка записала під тиском російських силовиків. Усю правду про затримання та перебування в полоні Вікторія розкаже сама найближчим часом», – зазначають на Громадському. 

 

Нагадаємо, що зв’язок із журналісткою редакція медіа втратила 12 березня, коли Вікторія Рощина перебувала в тимчасово окупованому Бердянську.

 

Також в Офісі генерального прокурора розпочали кримінальне провадження за фактом викрадення окупантами журналістки.

 

Вікторія Рощина знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході й півдні України. Журналістка спеціалізується на темах криміналу та судового процесу. Працювала на «Українському радіо», «UA:Першому», писала для «Крим.Реалії», «Цензор.нет». Напередодні зникнення вона планувала зробити матеріал про життя Маріуполя в окупації.

 

Як повідомлялося раніше, станом на 15 березня задокументували щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку повномасштабної війни. 

 

Також під Києвом зник фотожурналіст Макс Левін. Крім того, раніше на Херсонщині зник журналіст Олег Батурин, згодом окупанти відпустили його з полону. 

Оригінал статті на Suspilne: Окупанти звільнили з полону журналістку Вікторію Рощину

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжки

На площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп

Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців

Керівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф

95% учителів вважають, що успішність учнів погіршилася

Згідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр

10 важливих думок Салмана Рушді на Lviv Book Forum

У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най

Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"