Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта

Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта

Львів’янка Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта. Дириґентку нагородили та заснований нею Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU. Нагородження відбулося у церкві Святого Маркуса в німецькому місті Кемніц. Оксана Линів приєдналася до нагородження віртуально.

Вручення провела Габріелє Рамзауер, директорка архіву Моцартів у Зальцбурзі (Австрія) та директорка музеїв Моцарта Міжнародної фундації «Моцартеум Зальцбурґ». Премію урочисто передала Барбара Клєпш, міністерка культури Саксонії.

Через пандемію оркестр не зміг виступити на події у повному складі. Але концерт відбувся за участі музикантів, які навчаються в Європі. Український піаніст Антоній Баришевський виконав велику сольну програму з творів українських композиторів. А молоді музиканти Тарас Зданюк (скрипка), Ганна Макарова (альт) та Анастасія Мякушко (віолончель) виконали один із найвідоміших камерних творів Вольфґанґа Амадея Моцарта «Фортепіанний квартет № 1, V 478». На завершення концерту українські музиканти приєдналися до молодіжного оркестру «100 дітей Моцарта», що стало символом музичного єднання без кордонів.

Як повідомляв «Міст», Оксана Линів стане музичною директоркою театру у Болоньї.

Ольга Гринько, Zaxid.net

Джерело: meest-online.com.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"