Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Одну з найменших книжок у світі «Молитва Господня» продали на аукціоні в Брюсселі за 4200 євро (3500 фунтів стерлінгів). Про це повідомляє The Guardian.

Книжка під назвою «Молитва Господня» була однією з кількох сотень видань, опублікованих у 1952 році Музеєм Ґутенберґа в Майнці, що в Німеччині, у межах ініціативи зі збору коштів для оплати реконструкції будівлі після Другої світової війни. Видання в шкіряній палітурці розміром 5 мм на 5 мм — як кінець олівця — містить версії молитви «Отче наш» голландською, англійською, американською англійською, французькою, німецькою, іспанською та шведською мовами.

 

Спершу видання оцінювали від 1000 до 1500 євро, але анонімний покупець придбав його на аукціоні Arenberg за 3500 євро, через додаткові витрати ціна зросла до 4200 євро.

 

«Друкований текст настільки дрібний, що ви не зможете прочитати його неозброєним оком, тільки за допомогою сильного збільшувального скла», — зазначає аукціоніст Анрі Годтс.

 

 

 

Книжка була в комплекті з металевими друкарськими формами, які використовувалися для її виготовлення. Годтс додає: «Копія була в колекції десятки років. Вона зберігається в скриньці з коштовностями так, ніби це дорогоцінний камінь. За бажання ви навіть можете помістити її в прозорий самоцвіт і носити на шиї як прикрасу».

 

Заклад, у якому зберігався примірник, є одним із найстаріших у світі музеїв друкарства, названих на честь Йоганна Ґутенберґа — першовідкривача механічного друку в Європі в XV столітті.

 

Нагадаємо, що Ви теж можете взяти участь в аукціоні — Читомо запустило власний благодійний аукціон.

 

Оригінал статті на Suspilne: Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Українців закликають бойкотувати роздачу пропагандистських газет в окупації

На тимчасово окупованих територіях самопроголошена російська «влада» посилює поширення дезінформації серед місцевого населення. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
За інформ

Пригоди із Зеленим Вовком: нова книжка для дітей Анастасії Шульги

Компанія уявних друзів в українському дитліті поповнюється новими персонажами, що не може не тішити. Адже уявний друг — це на 100% ідеальний компаньйон для будь-яких пригод, веселощів і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"