Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Одну з найменших книжок у світі «Молитва Господня» продали на аукціоні в Брюсселі за 4200 євро (3500 фунтів стерлінгів). Про це повідомляє The Guardian.

Книжка під назвою «Молитва Господня» була однією з кількох сотень видань, опублікованих у 1952 році Музеєм Ґутенберґа в Майнці, що в Німеччині, у межах ініціативи зі збору коштів для оплати реконструкції будівлі після Другої світової війни. Видання в шкіряній палітурці розміром 5 мм на 5 мм — як кінець олівця — містить версії молитви «Отче наш» голландською, англійською, американською англійською, французькою, німецькою, іспанською та шведською мовами.

 

Спершу видання оцінювали від 1000 до 1500 євро, але анонімний покупець придбав його на аукціоні Arenberg за 3500 євро, через додаткові витрати ціна зросла до 4200 євро.

 

«Друкований текст настільки дрібний, що ви не зможете прочитати його неозброєним оком, тільки за допомогою сильного збільшувального скла», — зазначає аукціоніст Анрі Годтс.

 

 

 

Книжка була в комплекті з металевими друкарськими формами, які використовувалися для її виготовлення. Годтс додає: «Копія була в колекції десятки років. Вона зберігається в скриньці з коштовностями так, ніби це дорогоцінний камінь. За бажання ви навіть можете помістити її в прозорий самоцвіт і носити на шиї як прикрасу».

 

Заклад, у якому зберігався примірник, є одним із найстаріших у світі музеїв друкарства, названих на честь Йоганна Ґутенберґа — першовідкривача механічного друку в Європі в XV столітті.

 

Нагадаємо, що Ви теж можете взяти участь в аукціоні — Читомо запустило власний благодійний аукціон.

 

Оригінал статті на Suspilne: Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"