Одну зі станцій київського метро пропонують назвати на честь Івана Дзюби
Київській міській раді запропонували перейменувати одну зі станцій метро столиці іменем академіка і дисидента Івана Дзюби. Про це повідомив Мирослав Лазарук.
Пропозицію висунули Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка та Всеукраїнський квартальник «Буковинський журнал», які очолює Мирослав Лазарук.
Іван Дзюба — літературознавець, літературний критик, дисидент, громадський діяч. Був другим міністром культури України. Герой України. Автор памфлету «Інтернаціоналізм чи русифікація?», учасник протесту проти репресій радянської влади на прем’єрі стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».
Яку саме станцію пропонують перейменувати на честь Івана Дзюби, невідомо.
Нагадаємо, у Києві пропонують перейменувати 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією та білоруссю. Це станції «Площа Льва Толстого», «Берестейська», «Мінська», «Героїв Дніпра» та «Дружба народів».
Джерело: litgazeta.com.ua
Оригінал статті на Suspilne: Одну зі станцій київського метро пропонують назвати на честь Івана Дзюби
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.