Оголошено переможців Всеукраїнського літературного конкурсу малих прозових форм імені Василя Стефаника

Оголошено переможців Всеукраїнського літературного конкурсу малих прозових форм імені Василя Стефаника

Із захопленням працювали всі ЧЛЕНИ ЖУРІ: Сидоржевський Михайло Олексійович, Марта Богданівна Хороб, Євген Баран, Василь Трубай, Марія Вайно, Олена Дутка, Галина Пристай. Технічно-організаційний супровід – Дутка Олена. Дяка Вам, друзі!

Про це повідомляє mariyavaino.if.ua.

До речі, СПІВЗАСНОВНИКИ Першого Всеукраїнського літературного конкурсу малих прозових форм імені Василя Стефаника – Національна спілка письменників України (очільник –  Михайло Сидоржевський), ГО “Імпресія” (очільниця – Марія Вайно), Товариство письменників та журналістів ім. Івана Франка  (очільник –  Євген Баран).

ПРЯМА МОВА членів ЖУРІ про КОНКУРС :

Мені було цікаво читати ці короткі тексти. Зрозуміло, що не всі з них вартісні, але є доволі цікаві й добре написані. Особливі ті, в яких – підтекст, конфлікт, несподівана розв’язка… Водночас дехто забагато приділяє уваги кучерявій орнаментальності чи діалектизмам, ще хтось намагається ускладнити текст, від чого його просто важко читати і думка ковзає поверхнею, не заглиблюючись, бо глибини нема… Хтось нанизує пустопорожні діалоги – без сенсів і без смислового наповнення… Ця дорога до храму не веде. Лише внутрішня напруга і туга інтрига, а ще об’ємні, виразні образи, лише, якщо хочете, драйв, котрий проступає крізь, здавалося б, звичні і знайомі слова («огонь в одежі слова») – ось напрямок, в якому треба рухатися, аби досягти вершин.

Михайло Сидоржевський, очільник Національної спілки письменників України, письменник, голова журі Конкурсу

Оскільки конкурс присвячено 150-річчю від народження унікального новеліста Василя Стефаника, то мене приємно вразили твори, в яких відчувається знання малої прози письменника: за проблематикою (проблема життя і смерті, тема самогубства, відлуння війни, жіночої недолі, самотньої старості) чи за художнім новелістичним мисленням автора: лаконізм, психологічна напруга, новелістичний пуант, прихований драматизм, трагізм сучасних реалій, у центрі зображення – особлива подія, узгодження із заголовком, вміння будувати інтригу, писати навіть про страшне-складне просто і сильно.

В основному твори, подані на конкурс, мені принесли особливе естетичне задоволення. Вдячна авторам за це.

Марта Хороб, науковиця, дослідниця новелістики, к.ф.н.

Конкурс малої прози, означений іменем Василя Стефаника, дозволить авторам виявити свій новелістичний талант і розкрити їхню майстерність «у краплині води побачити цілий світ». Мене вже здивували окремі автори чіткістю, структурованістю і мовним багатством. Гадаю, цей конкурс стане відкривачем для багатьох майстрів художнього слова.

Євген Баран, літературний критик, науковець, очільник ГО «Товариство письменників та журналістів ім. Івана Франка 

Прочитав, знайшов кілька геніальних. Хороший конкурс ви задумали, справді стефанівська коротка проза. Десь мав захоплення, десь розчарування, а загалом радий був долучитися до цього читання. Може, серед цих авторів і ховається хтось із великим літературним майбутнім!

Василь Трубай, письменник

…Мрію, аби цей жанр розвивався і процвітав в Україні. Малі епічні форми: новели, образки, шкіци, оповідання, – це така можливість акцентувати на дрібному, яке виявляється далеко не дрібним у житті, а натомість  таким потрібним для розуміння!..

Багатоплощинність бачення, мислення, резонування в нерві – то так непросто і так велично!.. Адже справжнє, добротне в художньому прояві писання неодмінно впливає на почуття (аж до катарсису) і спонукає до неабиякого промислення… В іншому випадку чи це мистецький твір?

Дякую всім учасникам «довгого списку», вітаю 25 переможців (10 лауреатів та 15 дипломантів), спецвідзначенця, чиї твори увійдуть до альманаху, а також тих, яким ми надішлемо Подячний лист (можливо з дружніми коментарями Марти Богданівни Хороб та моїми).

Чекатимемо від Вас нових історій навесні наступного року. Будемо радіти Вашим зустрічним творчим успіхам! Ми Вас побачили, відтепер навіть знаємо. Адже Ви гостювали у нашій хаті Конкурсу!

Марія Вайно – письменниця, кінодраматург, перекладач

СПИСКИ ПЕРЕМОЖЦІВ (у алфавітному порядку)

ЛАУРЕАТИ:

1. Ващук Тарас, замальовка «Тлін наших ілюзій»;

2.Верес Михайло, новела «Ілько»;

3.Грушковська Любов, оповідання «Бабині молитви»;

4.Дичковська Галина, шкіц «Многоє знаніє…»;

5.Кириченко Андрій, новела «Червень»;

6.Козинець Олександр, образок «Кукурудза зварилася»;

7.Кондур Володимир, новела «Momento mori!»;

8.Лицур-Щадей Галина, образок «Як Божа пазуха»;

9.Семеняк Валентина, новела «Божий суд»;

10.Скуловатова Олена, оповідання «Зустріч у метро».

ДИПЛОМАНТИ:

1.Бурега Оксана, замальовка «Я буду любити тебе вічно…» – 5 б.

2.Геник Леся, оповідання «Останній шанс» — 5 б.

3.Гребенюк Віктор, новела «Правдиве прислів’я» 6 б.

4.Гром’як Ірина, новела «До фарту» -7 б.

5.Зозуля Дмитро, новела «Дощ» — 6 б.

6.Калашніков Олег, замальовка «На нулі» — 5 б.

7.Климовських Олена, образок «Відьма» — 5 б.

8.Коризма Галина, образок «Туман та батьковий ліс» — 6 б.

9.Лотоцька Алла, образок «Роверист» — 7 б.

10.Мельник Галина, новела «Невроджена вада» -5 б.

11.Рогів Василь, замальовка «Заховані за сонцем» — 6 б.

12.Садовська Надія, образок «Катерина» — 5 б.

13.Ткаченко Світлана, новела «Вірність» — 6 б.

14.Ясна Людмила, новела «Сон у стремено» — 6 б.

15.Яценко Галина, шкіц «Мамо…» -7 б.

Михайлишин Ігор, оповідання «Цок-цок…» (спеціальна відзнака і друк в альманасі).

Подячний лист за участь у конкурсі та цікаву творчу роботу отримають:

Бортнікова Ольга, новела «Серце в дарунок»;

Бондаренко Катерина, оповідання «Щастя завжди поруч»;

Бригеда Валентина (Рибаченко), замальовка «Продавці можливостей»;

Вротна Юлія, замальовка «Врятувати»;

Калініна Ольга, новела «Бажання»;

Козинець Олександр, образок «Кукурудза зварилася»;

Мойсіяка Алла, образок «Горіхи»;

Пудляк (Черномиргин) Мар’яна, оповідання «Люблю тебе мовчки»;

Токарська Анастасія, оповідання «Вихід»;

Турчин Валентина, новела «Самосели»;

Шевчук Максим, оповідання «Послухай, Джая».

ВІТАЄМО, ДРУЗІ!

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оголошено переможців Всеукраїнського літературного конкурсу малих прозових форм імені Василя Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"