Оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Затуливітра

Оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Затуливітра

1 червня 2024 року оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Затуливітра, встановленої Національною спілкою письменників України, Шевченківським національним заповідником та благодійним фондом Володимира Затуливітра з метою вшанування пам’яті талановитого письменника Володимира Затуливітра й популяризації його творчості.

Премію присуджують за високохудожні твори (поетичні збірки), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу; для яких властиві складна метафорика, асоціативність, пошук нових форм відображення дійсності.

До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів − українська.

Право подання творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка підтримує кандидата на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (на адресу: 19003 м. Канів, в. Т. Шевченка, 102 (Тарасова Гора), Шевченківський національний заповідник, тел/факс (04736) 32368, e-mail: tarasovagora@ukr.net такі документи:

*офіційне подання з оформленням позиції та її короткою мотивацією;

*5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;

*рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).

Прийом робіт на конкурс закінчується 12 липня. З 13 по 23 липня проводитиметься громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Визначення лауреата − до 25 липня. Вручення премії – 28 липня на Тарасовій Горі в музеї Тараса Шевченка. Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода − 5 тис. гривень.

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Затуливітра

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"