Оголосили ім’я лавреата премії імені Шолом-Алейхема

Оголосили ім’я лавреата премії імені Шолом-Алейхема

Лавреатом премії імені Шолом-Алейхема у 2024 році став письменник Олексій Нікітін, його нагородили за роман «Бат-Амі». Про це повідомило Держкомтелерадіо. 

Роман «Бат-Амі»  розповідає історію київської українсько-єврейської родини часів Другої світової війни. В основу тексти лягли розсекречені після 2011 року документи розвідувального управління НКВС.

 

«Ілля Гольдінов, боксер, багаторазовий чемпіон України у передвоєнні роки, влітку 1941 стає командиром партизанського загону на Київщині. Його дружина Фелікса Терещенко евакуюється разом з маленькою дочкою і повертається до столиці України восени 1943 року, щоб з’ясувати долю свого чоловіка. Родинна історія стає частиною історії великої війни, відображенням відносин українців та євреїв під час нацистської окупації України. Серед персонажів, що вплинули на долі героїв роману, – міський голова Полтави, оунівець Федір Борковський, нарком НКВС УРСР Василій Сергієнко, очільник київського гестапо Ганс Шумахер та колишній партизан, депутат Сидір Ковпак», — ідеться в анотації.

 

 

Книжку надрукувало видавництво «Фенікс».

 

Почесні дипломи отримають:

 

  • Андрій Павлишин за переклад антології творів Горація Сафріна «При шабатних свічках. Єврейський гумор» (видавництво «Дух і Літера», 2023);

 

  • Іларія Шевченко за переклад роману Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу» (видавництво «Віват», 2023).

 

Загалом на премію номінували 12 претендентів.

 

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.

 

Нагадаємо, у 2022 році премію отримала Олександра Уралова, а в 2023 нею нагородили Софію Андрухович.

 

Чільне зображення: колаж Читомо

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили ім’я лавреата премії імені Шолом-Алейхема

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"