Оголосили ім’я лавреата премії імені Шолом-Алейхема

Лавреатом премії імені Шолом-Алейхема у 2024 році став письменник Олексій Нікітін, його нагородили за роман «Бат-Амі». Про це повідомило Держкомтелерадіо.
Роман «Бат-Амі» розповідає історію київської українсько-єврейської родини часів Другої світової війни. В основу тексти лягли розсекречені після 2011 року документи розвідувального управління НКВС.
«Ілля Гольдінов, боксер, багаторазовий чемпіон України у передвоєнні роки, влітку 1941 стає командиром партизанського загону на Київщині. Його дружина Фелікса Терещенко евакуюється разом з маленькою дочкою і повертається до столиці України восени 1943 року, щоб з’ясувати долю свого чоловіка. Родинна історія стає частиною історії великої війни, відображенням відносин українців та євреїв під час нацистської окупації України. Серед персонажів, що вплинули на долі героїв роману, – міський голова Полтави, оунівець Федір Борковський, нарком НКВС УРСР Василій Сергієнко, очільник київського гестапо Ганс Шумахер та колишній партизан, депутат Сидір Ковпак», — ідеться в анотації.
Книжку надрукувало видавництво «Фенікс».
Почесні дипломи отримають:
- Андрій Павлишин за переклад антології творів Горація Сафріна «При шабатних свічках. Єврейський гумор» (видавництво «Дух і Літера», 2023);
- Іларія Шевченко за переклад роману Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу» (видавництво «Віват», 2023).
Загалом на премію номінували 12 претендентів.
Премія імені Шолом-Алейхема присуджується на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.
Нагадаємо, у 2022 році премію отримала Олександра Уралова, а в 2023 нею нагородили Софію Андрухович.
Чільне зображення: колаж Читомо
Оригінал статті на Suspilne: Оголосили ім’я лавреата премії імені Шолом-Алейхема
Блог
«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної КореїУ бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.