Оголосили фіналістів премії Шевельова
Оголосили короткий список Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2023 року. Про це Читомо повідомили в Українському ПЕН.
Фіналістами Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2023 року стали:
- «Схід українського сонця» Катерини Зарембо (видавництво «Човен»).
- «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» Олександра Михеда (Видавництво Старого Лева).
- «Наш сусід Альберт Гофман» Галини Петросаняк (Видавництво 21).
Володарями спеціальних відзнак Капітули цьогоріч стануть Андрій Гудима (посмертно) та Андрій Содомора.
Андрію Гудимі спеціальну відзнаку присудили за книжку «69 спецій для Серця» (Видавництво Старого Лева) з агрументацією від журі «за смак до життя і слова, з глибокою вдячністю Герою за чин».
Андрій Содомора отримає спеціальну відзнаку за книжку «Під чужою тінню» (видавництво «Літопис»). Журі мотивувало відзнаку «віртуозним продовженням традиції українських неокласиків в есеїстиці».
Ім’я лавреата премії-2023 оголосять під час церемонії 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова. Трансляцію події можна буде дивитися о 18:00 на Facebook-сторінках та YouTube-каналах Українського ПЕН, Києво-Могилянської Бізнес-Школи та телеканалу «Еспресо».
Також під час церемонії буде вручать Спеціальну відзнаку Радіо Культура, якою редакція радіо нагороджує українських авторів за майстерність і новаторство в жанрі есею. Нагородою у цій номінації стане створення радіоверсії твору, яка прозвучить в ефірі Радіо Культура.
Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику. Нагорода має імʼя Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику, та відзначає внесок у невіддільні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.
До складу Капітули Премії 2023 року входять:
- Володимир Єрмоленко, президент Українського ПЕН (голова Капітули);
- Оля Гнатюк, дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету;
- Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської Бізнес Школи;
- Олег Коцюба, літературознавець, керівник видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету;
- Леонід Фінберг, головний редактор видавництва «Дух і Літера»;
- Тамара Гундорова, літературознавиця, членкиня-кореспондентка НАНУ (Інститут Літератури);
- Елеонора Соловей, літературознавиця;
- Андрій Бондар, письменник. есеїст, перекладач, лавреат Премії за 2021 рік;
- Андрій Павлишин, журналіст, історик, перекладач, лауреат Премії за 2022 рік;
- Тарас Лютий, філософ, есеїст, лауреат Премії за 2020 рік;
- Тетяна Терен, журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН.
Як повідомлялося, до довгого списку премії увійшли 14 книжок. Переглянути відгуки журі про номіновані книжки можна тут.
Оригінал статті на Suspilne: Оголосили фіналістів премії Шевельова
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.