Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022-го року

Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022-го року

Журі Міжнародної Букерівської премії 2022, яку вручають за перекладені англійською художні твори, оголосило фіналістів. Про це повідомили на офіційному сайті премії.

Фіналістами стали перекладені книжки англійською мовою з  корейської, норвезької, японської, іспанської, індійської та польської. 

 

До короткого списку увійшли 6 авторів, серед яких переможці попередніх років Ольга Токарчук і Дженніфер Крофт, а також автори, вперше перекладені англійською.

«Heaven» Mieko Kawakami, переклад Samuel Bett, David Boyd, видавництва Picador, Pan Macmillan.

Оповідь у книжці ведеться від імені 14-річного хлопчика, який зазнає невпинних знущань. Його єдиний союзник — однокласниця, яка теж зазнає нападів хуліганів. Головні герої таємно зустрічаються, щоб знайти втіху в товаристві один одного, не підозрюючи, що їхні стосунки не залишилися непоміченими їхніми мучителями.

«Elena Knows» Claudia Piñeiro, переклад Frances Riddle, видавництво Charco Press

Ця книжка — детективна історія, яка переплітає кримінальну фантастику з інтимними розповідями про мораль та пошук особистої свободи. 

«A New Name: Septology VI-VII» Jon Fosse, переклад Damion Searls, видавництво Fitzcarraldo Editions

У книжці автор пропонує переглянути досвід читання, а також вплив цього процесу на людину. 

«The Books of Jacob» Olga Tokarczuk, переклад Jennifer Croft, видавництво Fitzcarraldo Editions

Події у книжці відбуваються у середині XVII століття. Молодий єврей таємничого походження прибуває в селище у Польщі. Незабаром він змінює не лише ім’я, а й свою персону. 

«Tomb of Sand» Geetanjali Shree, переклад Daisy Rockwell, видавництво Tilted Axis Press

Книжка розповідає про 80-річну жінку, яка впадає в глибоку депресію після смерті свого чоловіка, але бажає знову жити на повну.

«Cursed Bunny» Bora Chung, переклад Anton Hur, видавництво Honford Star

Корейський письменник Бора Чунг використовує елементи фантастичного та сюрреалістичного, щоб розглянути цілком реальні жахи та жорстокість патріархату і капіталізму в сучасному суспільстві. 

 

Переможець буде оголошений 26 травня 2022 року. Грошова винагорода складає £50’000 (майже 2 млн грн), які поділять порівну між автором та перекладачем.

 

Міжнародна Букерівська премія — одна із найпрестижніших книжкових нагород, яку щорічно вручають за найкращі перекладені англійською мовою художні літературні твори.

 

Як повідомлялося раніше, Міжнародна Букерівська премія оголосила довгий список фіналістів. Склад журі премії можна переглянути за посиланням. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022-го року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"