Оголосили результати конкурсу плаката, присвяченого Лесі Українці та Габріелі Запольській

Оголосили результати конкурсу плаката, присвяченого Лесі Українці та Габріелі Запольській

Стали відомі результати Міжнародної виставки-конкурсу плаката «Паралельні біографії: Габріела Запольська − Леся Українка». Про це в ексклюзивному коментарі Читомо розповіла його учасниця, ілюстраторка Олеся Бачинська.

Польсько-українську виставку-конкурс, що присвячена двом письменницям Лесі Українці та Габріелі Запольській провели у Волинській області. У 2021 році відзначають 100-річчя від дня смерті Габріели Запольської та 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Крім того, ці письменниці народились на Волині. 21 вересня у Прилуцьку, поряд з руїнами замку Запольських, відбулась конкурсна частина події та церемонія нагородження.

 

Нагороду за перше місце отримала Марія Яжина (Польща), друге місце Кароліна Домбровській (Польща) та Олеся Бачинська (Україна), відзнаки отримали: Марта Янус (Польща), Наталія Ячник (Польща), Вікторія Романчук (Україна).

 

Офіційне відкриття виставки відбулось у Художній галереї Луцька, де експонували 22 плакати. 15 з них створили студенти Академії образотворчих мистецтв міста Катовіце, а 7 – українські художники, зокрема відома ілюстраторка Катерина Яцушек, дизайнер із Луцька Влад Холодний. Журі складалось з трьох представників Польщі (викладачі Академії мистецтв Катовіце), з української сторони – фотограф, іконописець, один з організаторів простору «PVS» Олександр Паньковець.

 

«Мені розповіли про конкурс і запросили на нього організатори луцької галереї PVS.  Мені ця тема була дуже цікавою, бо у дитинстві я брала участь у конкурсі віршів Лесі Українки, тому про її творчість знаю трохи більше. До того ж я також лучанка», − розповіла Олеся Бачинська.

 

Основною темою плакатів Олесі Бачинської стала квітка троянда. Нагороду ілюстраторка отримала за плакат, на якому зображені руки, що тримають цю квітку.

bachynska plakat 2 prize

«Темою для моїх плакатів став твір «Блакитна троянда», я натрапила на нього раніше, адже цього року відзначають 150-річчя Лесі Українки, і хтось порекомендував цей твір, він мені сподобався, – адже тему психічного здоров’я жінки в часи Лесі Українки взагалі не піднімали. Також у цьому творі йдеться про кохання, досить трагічне. Мені це здалося цікавим і я виокремила для себе цей твір. Завдяки конкурсу я вперше почула про Габріелу Запольську, хоча знаю, що у Польщі цього року під час Народових читань вони читатимуть її твір «Мораль пані Дульської». Її дебютний твір коротенький – новела «Один день з життя троянди», – також можна сказати, що про нещасливе кохання. Для обох письменниць такі історії з коханням були досить визначальними у біографіях. До того ж я можу їм також емпатувати, їх розуміти. Та не тільки я. Я вирішила працювати з трояндою, з квіткою-символом цього щасливо-нещасливого кохання. Окрім трагізму, у таких історіях є і дуже круті моменти. І думала: «Як же ж їх двох поєднати?» Рівносильна рука, і не виникає враження, ніби хтось із них була важливішою», – пояснила ілюстраторка.

bachynska plakat2 bachynska plakat

«Я подала ще дві роботи, де зображений колючий бутон: у той час бути письменницею було нелегко. Тому я вирішила, що бутон – це символ жінки, але з шипами, яка виборювала можливість навчатись, писати», − описала свої роботи Олеся Бачинська.

 

Заначимо, конкурс плакату був закритим. Його організувало Генеральне Консульство Польщі у Луцьку, Академія мистецтв Катовіце та громадська організація Platforma Strategii Wizualnych з Луцька. Плакати учасників проєкту уклали у тримовний каталог (українською, польською і англійською) з біографіями та творами письменниць.

 

Габріела Заполська (1857-1921) − польська письменниця, акторка. Дебютувала новелою «Один день з життя троянди» (пол. Jeden dzień z życia róży) у 1881 році. Спочатку у львівській, а пізніше у варшавській пресі публікувала новели та повісті. Її твори «Малашка» (1883), повісті «Каська-Каріатида» (1885—1886) та «Переддень пекла» (1889) викликали дискусії, обурення консервативної критики через яскраво виражений у них натуралізм; у повістях «Про що не говорять» (1909) і «Навіть не хочеться про це думати» (1914) порушила тему проституції та суспільних явищ.

 

Нагадаємо, нещодавно дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список міжнародної премії World Illustration Awards-2021. Додамо, минулого тижня провели виставку українських ілюстраторів у Італії.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили результати конкурсу плаката, присвяченого Лесі Українці та Габріелі Запольській

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"