Оголосили переможців премії Bookforum Best Book Award. Гран-прі – книжка про життя Ярослава Стешенка

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book Award. Гран-прі – книжка про життя Ярослава Стешенка

На 28 Bookforum у Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award 2021. Церемонія нагородження відбулася у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, а також транслювалася наживо у соціальні мережі.

За відзнаку змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. І за традицією книжки оцінювали журі у трьох містах — Львові (голова Василь Кметь), Києві (голова Ярина Цимбал), Харкові (голова Ростислав Мельников) й Одесі (голова Галина Дольник).

Переможці

Гран-прі – Євген Пшеничний “Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог”, видавництво “Коло”, за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.

Видання розповідає про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка (1904-1939), бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера. У ньому вперше опубліковані його листи – їх близько 100 – до бібліолога Левка Биковського, книгознавця, директора бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка у Львові Івана-Мар’яна Кревецького, українського бібліографа Володимира Дорошенка, історика, книгознавця Федора Ернста, колекціонера екслібрисів Бориса Чистякова.

Нарис про життя Ярослава Стешенка, примітки, біограми й археографічні коментарі написав упорядник книги, кандидат філологічних наук, автор праць із книгознавства, давньої української літератури та літератури ХІХ – початку ХХ сторіччя, засновник і упорядник “Альманаху бібліофілів” Євген Вікторович Пшеничний.

“Епістолярій Стешенка, – написав він, – цінне джерело для осмислення складних процесів, що відбувалися в українському книгознавстві у 20-30-ті роки ХХ сторіччя”.

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book Award. Гран-прі - книжка про життя Ярослава Стешенка

Класична українська література — Леонід Чернов “Чудаки прикрашають світ”, видавництво “Темпора”, за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.

Сучасна українська література — Галина Крук “Хто завгодно, тільки не я”, видавництво “Віват”, за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.

Іноземна література в українському перекладі — переклад зі староісландської Віталія Кривоноса “Старша Едда”, “Видавництво Жупанського”, за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – Денис Казанський та Марина Воротинцева “Як Україна втрачала Донбас”, видавництво “Чорна гора”, за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.

Non-fiction — Мемуари Юрія Шевельова “Я — мене — мені…” у двох томах, видавець Олександр Савчук, за якісно доповнене нове видання спогадів видатного інтелектуала.

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич “Овва як бува! Абетка із історії України”, видавництво “Портал”, за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.

Література для дітей від 7 до 12 років — Ліна Максимук, Ірина Голодюк, Марина Старик, Наталія Соболевська “Козаки правлять країною”, видавництво Discursus, за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.

Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич “Леся. Мандрівний клубочок”, видавництво “Портал”, за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.

Візуальна книга — Пйотр Лукашевич “Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму” у перекладі та за редакції Андрія Боярова, Центр міської історії, за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.

Комікси та графічні романи — переможці не визначені, надіслано замало робіт у номінацію.

Наукова література — Наталя Тихолоз “Петро Франко: Формула долі (Життєпис на тлі доби)” за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.

Нагорода фокусної теми фестивалю — Андрій Бондар “Ласощі для Медора”, “Видавництво Старого Лева”, за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності.

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book AwardЄвген Руденко

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book AwardЄвген Руденко

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book AwardЄвген Руденко

Що відомо

  • Премії BookForum Best Book Award заснована 1995 року і проводиться в межах BookForum. Організатором конкурсу є громадська організація “Форум видавців”.
  • У 2021 році проводиться 28 BookForum. Він триває з 15 по 19 вересня і вперше проходить у змішаному форматі – онлайн та офлайн.
  • 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.
  • Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
  • Цьогорічний фестиваль – це понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.
  • Почесна гостя 28 BookForum – Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук, провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших і успішних письменниць Польщі.
  • Спеціальна гостя 28 BookForum – авторка світового бестселера “Вибір”, яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц, Едіт Івою Еґер.
  • Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.

Читайте більше

15 подій Львівського книжкового ярмарку “Форум видавців”: війна, історія, наука

15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов’язково треба сходити

30 років українського книжкового ринку: як це було та що потрібно змінити

Оригінал статті на Читомо: Оголосили переможців премії Bookforum Best Book Award. Гран-прі – книжка про життя Ярослава Стешенка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"