Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Оголосили переможців четвертого українсько-кримськотатарського конкурсу «Кримський інжир». Переможців опублікували на Facebook-сторінці премії. 

У номінаціях перемогли: 

  • Проза українською мовою про Крим Юлія Ілюха з твором «Трамонтана»;
  • Проза кримськотатарською мовою Хатідже Велішаєва з твором «Нурузан»;
  • Поезія українською мовою про Крим Валерія Сєргєєва  з «Відмикаєш вертеп із Сокиринців» та інші вірші;
  • Поезія кримськотатарською мовою Cєїт-Яг̛ я Казаков з твором «Menim altın beşigim»;
  • Дитяча література Діляра Ібрагімова, Сусанна Джемілєва за твір «Къашыкъкойлю Париж къызлары я да Парижни корьмек ве…»;
  • Переклад з української на кримськотатарську Айше Джемілєва за переклад Григора Тютюнника «Оддавали Катрю» («Катрянынъ тою»)
  • Переклад із кримськотатарської на українську Інеса Доленник за переклад Аліє Кендже-Алі «Сандыкъ къая» («Сандик-кая»);

 

Також політв’язні кримські татари Наріман Джелял, Сервер Мустафаєв і Ахтем Асан стали лауреатами у спеціальній номінації літературної премії «Кримський інжир» – «Слова свободи». 

 

Шерʼян Алі отримав спеціальний приз за внесок у розвиток кримськотатарської літератури.

 

У церемонії оголошення результатів конкурсу взяли участь директор «Кримського дому» та актор Ахтем Сейтаблаєв, а також американський історик Тімоті Снайдер. 

 

Письменницький конкурс «Кримський інжир» / «Qırım inciri» покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.

 

Ідея створення Премії «Кримський інжир» належить колишньому директору «Кримського дому» Аліму Алієву. Нині він, а також письменники Андрій Курков, Іван Андрусяк, письменниці Катерина Калитко, Анастасія Левкова, філолог Бекір Мамутов, літературознавиця Джемілє Сулейманова, дослідник кримськотатарської літератури Шевкет Юнусов входять до журі конкурсу.

 

Як повідомлялось, у 2021-му році перемогли Ігор Даровський, Наріман Джелял, Юлія Ілюха, Олена Макарчук та інші. У 2020-му році переможцями конкурсу стали Ірина Звонок, Зекіє Ісмаілова, Олег Коцарев, Зульбіє Саттарова, Лілія Муратова, Тимур Куртумеров, Мамурє Чабанова, Інеса Доленник, Сервер Мустафаєв, Вадим Сірук, Уріє Едемова.

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"