Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Оголосили переможців четвертого українсько-кримськотатарського конкурсу «Кримський інжир». Переможців опублікували на Facebook-сторінці премії. 

У номінаціях перемогли: 

  • Проза українською мовою про Крим Юлія Ілюха з твором «Трамонтана»;
  • Проза кримськотатарською мовою Хатідже Велішаєва з твором «Нурузан»;
  • Поезія українською мовою про Крим Валерія Сєргєєва  з «Відмикаєш вертеп із Сокиринців» та інші вірші;
  • Поезія кримськотатарською мовою Cєїт-Яг̛ я Казаков з твором «Menim altın beşigim»;
  • Дитяча література Діляра Ібрагімова, Сусанна Джемілєва за твір «Къашыкъкойлю Париж къызлары я да Парижни корьмек ве…»;
  • Переклад з української на кримськотатарську Айше Джемілєва за переклад Григора Тютюнника «Оддавали Катрю» («Катрянынъ тою»)
  • Переклад із кримськотатарської на українську Інеса Доленник за переклад Аліє Кендже-Алі «Сандыкъ къая» («Сандик-кая»);

 

Також політв’язні кримські татари Наріман Джелял, Сервер Мустафаєв і Ахтем Асан стали лауреатами у спеціальній номінації літературної премії «Кримський інжир» – «Слова свободи». 

 

Шерʼян Алі отримав спеціальний приз за внесок у розвиток кримськотатарської літератури.

 

У церемонії оголошення результатів конкурсу взяли участь директор «Кримського дому» та актор Ахтем Сейтаблаєв, а також американський історик Тімоті Снайдер. 

 

Письменницький конкурс «Кримський інжир» / «Qırım inciri» покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.

 

Ідея створення Премії «Кримський інжир» належить колишньому директору «Кримського дому» Аліму Алієву. Нині він, а також письменники Андрій Курков, Іван Андрусяк, письменниці Катерина Калитко, Анастасія Левкова, філолог Бекір Мамутов, літературознавиця Джемілє Сулейманова, дослідник кримськотатарської літератури Шевкет Юнусов входять до журі конкурсу.

 

Як повідомлялось, у 2021-му році перемогли Ігор Даровський, Наріман Джелял, Юлія Ілюха, Олена Макарчук та інші. У 2020-му році переможцями конкурсу стали Ірина Звонок, Зекіє Ісмаілова, Олег Коцарев, Зульбіє Саттарова, Лілія Муратова, Тимур Куртумеров, Мамурє Чабанова, Інеса Доленник, Сервер Мустафаєв, Вадим Сірук, Уріє Едемова.

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили переможців премії «Кримський інжир»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"