Оголосили переможця премії імені Георгія Ґонґадзе-2023

Оголосили переможця премії імені Георгія Ґонґадзе-2023

 Премію імені Георгія Ґонґадзе для українських журналістів та журналісток у 2023 році отримав журналіст, письменник, ведучий, засновник проєкту The Ukraїner Богдан Логвиненко. Про це стало відомо з церемонії нагородження лавреата.

Як зазначають на сайті премії, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну The Ukraїner перезапустив всі свої канали комунікації, що почали мовити про війну росії проти України для української та закордонної авдиторії. Одним із найважливіших пріоритетів для Ukraїner стали оповіді про незламність українців, розказані різними мовами на різних платформах. Богдан Логвиненко є співавтором документального проєкту та книги «Деокупація» про опір людей на деокупованих територіях України.

 

Керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі і членкиня Капітули Премії Мирослава Ґонґадзе зазначила: Богдан Логвиненко доклався до збереження української ідентичності. З 2016-го року він їздив по Україні й розповідав українцям про їхню красу, силу, таланти. У час, коли ми мало віримо в себе — це дуже важливо

 

 

«До появи Ukraïner я почував себе у меншості. Людиною, яка намагається зсередини змінити журналістську етику, розповідати про внутрішню корупцію. Це премія на честь журналіста, який також відчував себе у меншості серед колег, які за інерцією совєтської пропаганди служили своїм власникам, політикам, правлячим партіям. Безкомпромісність у питаннях співпраці з ворогом, російським колоніалізмом, української ідентичності — це те, що ми отримали у спадок від Георгія Ґонґадзе. Премія — це кредит довіри й відповідальність за цей спадок», — зазначив Логвиненко на церемонії вручення.

 

Окрім Богдана Логвиненка, фіналістами премії за 2023 рік стали воєнний кореспондент Андрій Дубчак та редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.

 

Під час церемонії вшанували українських журналістів, які загинули унаслідок російської агресії: після 24 лютого 2022 року загинуло 58 українських та іноземних медійників.

 

Премія імені Георгія Ґонґадзе – нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням «Українська правда». Премію вручають раз на рік 21 травня – у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе.

 

Лавреат Премії імені Георгія Ґонґадзе визначається Капітулою, яка складається з 9 осіб.

 

До Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе 2023 року ввійшли:

 

  • дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі Мирослава Ґонґадзе;
  • президент Українського ПЕН, філософ, письменник і журналіст Володимир Єрмоленко;
  • журналістка, співзасновниця видання «Українська правда» Олена Притула;
  • декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук,;
  • меценатка Премії Ґонґадзе Оксана Просоленко;
  • лавреати Премії Ґонґадзе-2022 Євген Малолєтка і Мстислав Чернов;
  • лавреатка Премії Ґонґадзе-2021 Мирослава Барчук;
  • лавреат Премії Ґонґадзе-2020 Павло Казарін, журналіст і медіаменеджер Зураб Аласанія.

 

Як відомо, 2022 року лавреатами премії стали журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка, 2021 переможницею стала Мирослава Барчук. У 2020 році — Павло Казарін, у 2019 — Вахтанг Кіпіані.

 

Фото: Валентина Науменко

Чільне зображення: gongadzeprize.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили переможця премії імені Георгія Ґонґадзе-2023

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"