Оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021

Оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021

У Колумбійському університеті оголосили цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії. Як повідомляє офіційний сайт, нагороди вручили у 21 номінації.

Зокрема відзначили журналістські матеріали про пандемію коронавірусу та вбивство Джорджа Флойда. Переможці отримали по 15 тисяч доларів.

Художня проза

The Night Whatchman Луїзи Ердріх – бестселер New York Times, переможець багатьох премій, зокрема від Amazon і Washington Post. Роман про супротив громади ліквідації американських резервацій у 1950-их.

Драматургія

The Hot Wing King Каторі Голл – твір про чорну маскулінність через досвід гей пари.

 

Pulitzer Prize 2021: Author Louise Erdrich, playwright Katori Hall among winners of the coveted award

Історія

Franchise: The Golden Arches in Black America Марсії Шатлен – розповідь про індустрію фастфуду в афроамериканських громадах, де “боротьба за громадянські права перепліталася з долею підприємств”

Біографія

The Dead Are Arising: The Life of Malcolm X Леса Пейна та Тамари Пейн – історія громадянського активіста, ісламського проповідника, борця за права афроамериканців у 50-хх та 60-хх роках Малкольма Ікса.

Поезія

Postcolonial Love Poem Наталі Діаз – збірка віршів про кохання в часи криз та політичних заворушень.

 

Авторки Каторі Голл, Луїза Ердріх та Наталі Діаз

Нонфікшн

Wilmington’s Lie: The Murderous Coup of 1898 and the Rise of White Supremacy Девіда Цукіно – історія про повалення уряду Північної Кароліни у 1898, що представляв інтереси афроамериканської спільноти.

 

Ознайомитись з повним переліком переможців можна на офіційному сайті премії.

 

Читати також: Відома лауреатка Pen Pinter Prize 2021

 

Нагадаймо, що Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) – є однією з найпрестижніших премій США, яку присвоюють у галузі літератури, журналістики, музики й театру. Заснована видавцем Джозефом Пулітцером у 1917 році, премія вручається щорічно опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Минулого року премію вручили у 21 номінації.

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"