Оголосили лауреата Нобелівської премії з літератури

Оголосили лауреата Нобелівської премії з літератури

Нобелівським лауреатом з літератури став танзанійський письменник, який проживає і працює у Великобританії, Абдулразак Гурна. Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії оголошення лауреата.

Прозаїк Абдулразак Гурна став лауреатом за «безкомпромісне та співчутливе розуміння наслідків колоніалізму та долі біженців у прірвах між культурами та континентами».

Абдулразак Гурна народився у 1948 році у Занзібарі. У 1968 році переїхав у Великобританію. З 1980 по 1982 рік працював у одному з університетів Нігерії. У 1982 році захистив докторську дисертацію у Кентському університеті (Великобританія), де згодом читав лекції про постколоніальну літературу і творчість письменників-вихідців британських колоній Східної Африки, Індії, Карибських островів. Зараз очолює аспірантуру кафедри англійської мови Кентського університету.

 

Перші романи написав наприкінці 1980-их років. Його роман «Рай» (1994), увійшов у короткий список Букерівської та Вайтбредівської премій. Також романи «Дезертирство» (2005), «Біля моря» (2001), входили у довгий список Букерівської премії та короткий список літературної премії щоденної газети Los Angeles Times.

 

Написав такі романи: «Спогади про від’їзд» (1987), «Шлях пілігрима» (1988), «Дотті» (1990), «Рай» (1994), «По морю» (2001), «Дезертирство» (2005), «Останній подарунок» (2011), «Гравійне серце» (2017).

 

Абдулразак Гурна досліджував творчість таких постколоніальних письменників, як Зоі Уікомб, Салман Рушді, Відіахар Сураджпрасад Найпаул.

 

Нагадаємо, у 2020 році Нобелівську премію з літератури отримала поетеса зі США Луїза Глюк, у  2019 році – австрійський письменник Петер Гандке.

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лауреата Нобелівської премії з літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"