Оголосили лауреата Букерівської премії 2021 року

Оголосили лауреата Букерівської премії 2021 року

Лауреатом цьогорічної Букерівської премії став письменник з Південноафриканської Республіки Деймон Галгут. Про це повідомили на сайті нагороди.

За роман «The promise» (видавництв Chatto & Windus) Деймон Галгут отримав статуетку і 50 тисяч фунтів стерлінгів.

У книжці йдеться про білу родину Свартів, які збираються на похорон родички. Молоде покоління ненавидить все, за що стоїть сім’я, не в останню чергу через недотриману обіцянку чорношкірій жінці, яка працювала на них усе своє життя. Після багатьох років служби Саломеї пообіцяли власний дім, власну землю, але так чи інакше, що минає кожне десятиліття, ця обіцянка залишається невиконаною.

 

Деймон Галгут (1963) − південноафриканський письменник і драматург, який написав свій перший роман у віці 17 років, його твори входили у короткі списки Букерівської премії у 2003 і 2010 роках. «The promise» («Обіцянка») − його дев’ятий роман. За його книжкою «Кар’єр» зняли два фільмиВін виріс у Преторії, де відбуваються події роману «Обіцянка», живе в Кейптауні. Зараз працює над збіркою оповідань.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) − одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії.

 

До цьогорічного журі премії увійшли: історик Майя Джасаноф (голова), письменниця і редакторка Горація Гаррод, акторка Наташа МакЕлхоун; письменник і професор Чігізі Обіома, письменник і колишній архієпископ Роуен Вільямс.

 

Як відомо, у довгий список цьогорічних номінантів увійшли 13 книжок, у короткий − 6.

 

Нагадаємо, торік лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуґлас Стюарт.

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лауреата Букерівської премії 2021 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"