Оголосили лавреатів премії «Смолоскип-2021»

Оголосили лавреатів премії «Смолоскип-2021»

Оголосили цьогорічних лауреатів літературної премії видавництва «Смолоскип». Відеотрансляцію оголошення переможців провели на фейсбук-сторінці видавництва.

Проза

ІV премію отримають:

 

Артем Баранік, Альона Бичковська, Ганна Вайтекус, Катерина Годік, Євгенія Голобородько, Андрій Горбунов (за твір «Гліл»), Христина Денис, Ярослав Карпець, Сергій Коба, Олена Скидан, Катерина Ступар (за твір «Зникнення»).

 

ІІІ премія:

 

 • Нік Чема (псевдонім) (Кропивницький) за збірку оповідань «Неперекладна гра слів»;
 • Олена Чаплинська (Київ) за фатнастичну повість «Сумна чарівність усього на світі»;
 • Олена Скуловатова (Київ) за детективний роман «Квітка-Василина»;
 • Олеся Королюк (Київ) за роман «Прекрасні лесбійки».

 

ІІ премія:

 

 • Дмитро Скочко (Харків) за текст «До Слова»;
 • Галина Врублевська (Київ) за збірку оповідань «Дрібні високі звуки».

 

Першу премію в цій номінації не присудили.

 

Відзнаку журі в цій номінації отримають:

 

Анна Бугаєва, Єлизавета Восковнюк, Ганна Городецька, Катерина Девдера, Марія Єщенко, Марина Єщенко, Алла Качанівська, Ганна Костенко, Георгій Костєнков, Марина Маркс, Тетяна Овдійчук, Наталія Пендюр, Юрій Пінчук, Дарія Попович, Наталія Терамае, Ганна Щавінська.

 

Поезія

IV премію отримають:

 

Вікторія Фещук, Олександр Андрєєв, Валерія Андрієнко, Сергій Зубець, Оксана Лебедівна, Катерина Мельниченко, Ірина Павленко, Надія Романенко, Валерія Сергєєва, Ілля Тандур, Галина Чупат, Андрій Шийчук, Сергій Шкабара, Олександр Шумілін, Павло Щепан.

 

ІІІ премія:

 

 • Юлія Петрук (Київ) за зібрку «Не стрибай на лисицях»;
 • Сергій Лущик (Рівне) за збірку «Ехомнезія»;
 • Андрій Дацків (Львів) за збірку «Босий та люди вільного простору»;
 • Катерина Бойко (Запоріжжя) за збірку «З льону і шовку»;
 • Катерина Балашова (Луганськ-Київ) за збірку «Інфінітив».

 

ІІ премія

 

 • Олена Пелешенко (Київ) за збірку «Середні віки починаються з свят»;
 • Юлія Вротна (Київ) за збірку «Верлосипед».

 

І премію в цій номінації не присудили.

 

Відзнаки журі отримають:

 

Оксана Бевзюк, Іван Винарчик, Євген Горішній, Станіслав Врублевський, Микола Гуменюк, Катерина Дашевець, Жора Євич, Елла Євтушенко, Ростислав Кузик, Ірина Лазоревич, Наталія Мандрицька, Міла Романюк, Анна Швецова, Любов Ширкіна, Тарас Яресько.

 

Популярна гуманітаристика

У цій номінації оголосили дві відзнаки журі

 

Орися Грудка за працю «Трансформації модерної журналістики в інформаційному суспільстві»;

Ксенія Макар (Левків) за дослідження «Демон як метафора і бог як персонаж у творчості Сергія Жадана».

 

Нагородами конкурсу буде видання чотирьох книжок: двох лавреатів других премій у номінації «Проза», двох лавреатів других премій у номінації «Поезія». Твори лавреатів решти премій (22 переможці-поети і 17 прозаїків) увійдуть до антології.

 

В журі конкурсу увійшли: письменник і есеїст Мирослав Лаюк, поетеса Наталія Білоцерківець, директор видавництва «Смолоскип», літературознавець Ростислав Семків, який провів офіційне оголошення результатів.

 

Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» – щорічний конкурс для молодих українських літераторів та науковців, який організовують з 1994 року, він є найдавнішим безперервним к-сом для молоді. В окремих номінаціях (поезія, проза, дитяча книжка) журі визначає лауреатів І, II, III та IV (заохочувальної) премій.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лавреатів премії «Смолоскип-2021»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Українців закликають бойкотувати роздачу пропагандистських газет в окупації

На тимчасово окупованих територіях самопроголошена російська «влада» посилює поширення дезінформації серед місцевого населення. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
За інформ

Пригоди із Зеленим Вовком: нова книжка для дітей Анастасії Шульги

Компанія уявних друзів в українському дитліті поповнюється новими персонажами, що не може не тішити. Адже уявний друг — це на 100% ідеальний компаньйон для будь-яких пригод, веселощів і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"