Оголосили лавреатку премії імені Василя Стуса за 2024 рік

Оголосили лавреатку премії імені Василя Стуса за 2024 рік

Премію імені Василя Стуса-2024 отримала директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук. Про це повідомили під час церемонії нагородження у Києві, передає кореспондент Читомо.

Тетяна Пилипчук — директорка Харківського літературного музею. Досліджує українську літературу 1920-х — 1930-х років, а також актуальні напрямки музейної комунікації й популяризації музейних колекцій широкому загалу. З 2022 по 2024 роки кураторка фестивалю «Пʼятий Харків» — мистецької та дискусійної програми, розпочатої у вересні 2022 року в Харкові. З 2021 до сьогодні організовує роботу Харківської мистецької резиденції «Слово».

 

«Музей виникає там, де є спільнота, щоденна робота і щоденна любов, тому це досягнення усієї команди Харківського музею. Навіщо люди приходять до музеїв? Вони приходять за пам’яттю, щоб включити у неї свою персональну історію. Ще до початку повномасштабного російського вторгнення ми зібрали свою тривожну валізку, і поклали туди наші 20-ті наші 60-ті, щоб передати далі», — висловилася після нагородження Пилипчук.

 

Також лавреатка подякувала Збройним силам України, завдяки яким ми маємо змогу займатися своєю діяльністю.

 

«Сьогодні наше завдання — це доконати оту імперію, з якою боровся Стус», — додала директорка Харківського ЛітМузею.

 

Премію щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам, громадським діячам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції.

 

Церемонію проводив журналіст, теле- та радіоведучий Вадим Карп’як.

 

Кандидатів на здобуття премії цього року висувало журі в такому складі:

 

  • Володимир Єрмоленко — голова журі, філософ, журналіст, письменник, президент Українського ПЕН;
  • Оля Гнатюк — дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету;
  • Юрій Прохасько — есеїст, перекладач;
  • Олександр Саврук — декан Києво-Могилянської Бізнес Школи;
  • Елеонора Соловей — літературознавиця;
  • Леонід Фінберг — головний редактор видавництва «Дух і Літера»;
  • Сергій Буковський — лавреат премії імені Василя Стуса за 2023 рік;
  • Тамара Гундорова — літературознавиця, культурологиня;
  • Мирослава Барчук — журналістка, телеведуча.

 

Лавреатка отримала грошову винагороду й статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном і скульптором Станіславом Кадочниковим.

 

Премія імені Василя Стуса — одна з найдавніших українських премій у царині культури. 1989 року її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво «Дух і Літера» продовжили цю ініціативу.

 

З часу заснування премії її отримали понад 70 українських митців, зокрема Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, Сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв.

 

Як повідомлялося, у 2023 році лавреатом премії став режисер Сергій Буковський, у 2022 році — Віталій Портников, а у 2021 — Тарас Возняк.

 

Чільне фото: Книжковий Арсенал

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лавреатку премії імені Василя Стуса за 2024 рік

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"