Оголосили лавреата літературної премії Володимира Свідзінського за 2023 рік

Оголосили лавреата літературної премії Володимира Свідзінського за 2023 рік

Літературну премію імені Володимира Свідзінського отримав поет Богдан Томенчук за нову збірку «Густина порожнечі» (видавництво Discursus).

«Це вірші, у яких немає стриму емоціям, почуттям, вишуканим римам та метафорам. Вони рятують від самотності, бо близькі нам, теперішнім, бо впізнавані, немов найдорожчі силуети у натовпі. Вони, немов останні романтики, відчайдушно стоять на сторожі наших чуттів та віри, і байдуже, що там далі — порожнеча чи… Бо насправді там — світ, переповнений смислами, не обмежений овидами…», — ідеться в описі до книжки.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Discursus (@discursus_publishing)

 

Літературна премія імені Володимира Свідзінського заснована у 2001 році Лігою українських меценатів і редколегією журналу «Київ». Щороку присуджується за найкращі книжки української лірики, нові збірки поезій.

 

Серед лавреатів цієї премії були українські письменники Василь Герасим’юк, Кость Москалець, Валентина Давиденко, Іван Малкович, Борис Гуменюк, Дмитро Кремінь, Теодозія Зарівна і Володимир Базилевський.

 

Нагадаємо, раніше оголосили лавреата премії імені Олеся Гончара 2023 року. Окрім того, нещодавно оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року.

 

Джерело: Українська літературна газета

Чільне фото: report.if.ua

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили лавреата літературної премії Володимира Свідзінського за 2023 рік

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"