Німецький PEN: Якщо захоплюватися ворожістю до росіян, то божевілля перемогло, а розум і людяність — ні

Німецький PEN: Якщо захоплюватися ворожістю до росіян, то божевілля перемогло, а розум і людяність — ні

Німецький PEN-клуб заявив про солідарність з Україною, однак висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. Про це ідеться у заяві, опублікованій на сайті німецького ПЕН-клубу.

 

Німецький PEN-клуб повідомив, що вважає жертвами Путіна всіх, хто гине в цій «злочинній загарбницькій війні: і українських мирних жителів, і українських воїнів, які захищають свободу своєї країни від тоталітаризму та свавілля», але так само і російських солдатів, «часто обманутих й завжди погано екіпірованих, які гинуть, борючись за фантазії про владу і параною Путіна».

 

У заяві зазначили, що німецький ПЕН-клуб вітає заходи з послаблення військової економіки Росії та міжнародної ізоляції режиму Путіна. 

 

Втім, німецький PEN побоюється, що через відключення від системи SWIFT не всіх банків (а тільки тих, що не беруть участі в постачанні газу з Росії до Німеччини), може виникнути враження, що Європа солідарна тільки доки, доти це не коштує їй надто дорого.

 

«З огляду на такі непослідовні заходи — або вкрай повільну реакцію уряду Німеччини на термінові заклики України про допомогу не лише словами, — вимоги бойкотувати книжки російських авторів або більше не ставити їхні п’єси ще більше виглядають як символічні замінники. Повний бойкот також ударить по мужніх колегах у Росії, які виступають проти безсовісної тиранії Путіна та цієї війни», — зазначили в заяві.

 

У німецькому PEN заявили, що захоплення ворожістю до росіян веде до перемоги божевілля та програшу розуму й людяності та процитували президента ПЕН Деніза Юджеля: «Ворог — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. ПЕН підтримує всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

Оригінал заяви можна прочитати за посиланням.

 

Як повідомлялося, представники PEN International у спільній заяві вимагають припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну й засуджують війну. 

 

Зазначимо, німецькі видавці й Франкфуртський ярмарок висловили солідарність Україні. Крім того, організатори Франкфуртського книжкового ярмарку одними з перших призупинили співпрацю з РФ.

 

Чільне зображення: PEN-Zentrum Deutschland

Оригінал статті на Suspilne: Німецький PEN: Якщо захоплюватися ворожістю до росіян, то божевілля перемогло, а розум і людяність — ні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижки 35%!!!! Подарунки!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою пекельну дилогію 18+) 

Твій брат мене бажає

– Сестри в будинку немає, – намагаюся закрити двері.
– Дуже добре … значить нам ніхто не завадить, – брат мого нареченого накриває мене

Відомий лавреат премії імені Тараса Мельничука

Поет Анатолій Осадчий став лавреатом літературної премії імені Тараса Мельничука-2022. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
У віршовій збірці «Від Пруту до Рей

Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив склад журі 2022 року

Конкурс «Честь Професії» оголосив склад журі та відбіркової комісії 2022 року. Про це організатори конкурсу повідомили на своїй фейсбук-сторінці.
Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два

Новинка, знижка та інші смаколики)

Слава Україні!

Шановні читачі, рада повідомити що ми із

Мікою Стів

вирішили попрацювати разом та запрошуємо вас до нашої новинки 

Попелюшка з Франківщини

 

Для мене це новій та цікавий досвід, тож буду

❤️ Знижка на роман “Стань мамою моїх дітей” ❤️

Сьогодні, 29.06 діє перша знижка на роман “Стань мамою моїх дітей”, 10%!!!

… Макар намагається здерти з мене одяг. Під руку підвертається порожня пляшка на поличці для взуття. Схопивши її, замахуюсь, цілячись у скроню

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"