Німецька міністерка культури про бойкот рф: Не дозволю путіну відібрати у мене Чехова

Німецька міністерка культури про бойкот рф: Не дозволю путіну відібрати у мене Чехова

Міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот вважає неправильним бойкотувати російську культуру. Про це вона повідомила в інтерв’ю газеті Augsburger Allgemeine.

«Існує велика невизначеність щодо того, як поводитися з російською культурою. Я вважаю, що бойкот абсолютно неправильний, тому що часто останній простір свободи намагаються зберегти російські митці й мисткині. Існує така велика російська культура, чи то музика, чи то література, чи то Антон Чехов. Я не дозволю путіну забрати у мене Чехова!», — наголосила вона.

 

Також вона пригадала суспільне обговорення про заборону молодіжному оркестру грати Чайковського у Північній Рейн-Вестфалії, яку згодом скасували.

 

«Звичайно, дискусія триває. Існує велика невизначеність щодо того, як поводитися з російською культурою», — зазначила Рот.

 

Вона також наголосила на згубному впливі пропаганди та дезінформації, процитувавши Владіміра Камінера: «Чудовий автор, наполовину росіянин, наполовину українець, писав, що пропаганда, яку зараз поширюють, — один з найнебезпечніших видів зброї. Дезінформація, фейки, брехня, люди втрачають довіру до інформації. Тим більше ми повинні усвідомлювати, чим багата наша демократія. Це і четверта опора демократії, незалежні ЗМІ. Ми маємо зробити все, щоб демократія не була ослаблена».

 

В інтерв’ю посадовиця згадала й українців, сказавши, що вони «почуваються європейцями» й «ведуть боротьбу за свободу та демократичні права, які ми сприймаємо як належне».

 

Раніше Клаудія Рот приїздила у справах культури і прав українських митців до України, зокрема до Одеси.

 

Нагадаємо, уповноважена уряду ФРН з прав людини та гуманітарної допомоги Луіза Амтсберг теж виступила проти бойкоту російської культури. Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру.

 

 

Чільне фото: Ульріх Вагнер

Оригінал статті на Suspilne: Німецька міністерка культури про бойкот рф: Не дозволю путіну відібрати у мене Чехова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"