НСЖУ: від 24 лютого 2022 року росія вбила 63 українських медійників

НСЖУ: від 24 лютого 2022 року росія вбила 63 українських медійників

За період від початку повномасштабного вторгнення на територію України росія скоїла понад 500 злочинів проти представників преси та ЗМІ. Про це повідомили на пресконференції «Злочини проти медійників», організованої Центром громадянських свобод на базі Українського кризового медіацентру.

За статистикою Національної спілки журналістів, 63 медійники загинули за час повномасштабної війни, 40 з них загинули в лавах ЗСУ, 14 випадків смерті журналістів зафіксували при виконанні своїх професійних обов’язків.

 

«Більшість медійників не йдуть на колаборанство, окупанти завозять своїх пропагандистів з Росії, вони створюють свої медіа, ганебною є практика крадіжки місцевих медіалейблів», — розповів Сергій Томіленко, очільник Національної спілки журналістів України.

 

Як свідчать дані, зібрані правозахисниками та правоохоронцями, хвиля інформаційної нейтралізації відбувалася на всіх окупованих територіях, відбувалися атаки на будь-яке незалежне медіаінформування. У відповідь на низку воєнних злочинів НСЖУ домоглася позбавлення права російським журналістам використовувати на міжнародній арені журналістський статус, зокрема ухвалено рішення про припинення членства Спілки журналістів росії в Міжнародній федерації журналістів.

 

 

За даними Центру громадянських свобод, російська армія скоїла 16 фактів насильницького викрадення працівників медійної сфери України, з них 11 людей звільнили, 1 людину вбили (Макс Левін). Більшість із них — це жителі Херсонщини та Запоріжжя. Нині перебувають в російських в’язницях без будь-яких на те підстав п’ятеро журналістів: Дмитро  Хилюк, Сергій Цигіпа, Ірина Данилович, Ірина Левченко, Василь Філімонов. Найчастіше цих людей викрадали прямо з дому. Крім того, щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки.

 

«Є певні професії, які завжди на передовій: журналісти, люди, які співпрацюють з професійними медіа, люди, які стали журналістами, кореспонденти, фотографи. Це люди, які зазвичай першими потрапляють на ті території, події на яких потребують найбільшого висвітлення. І саме ці люди стають одними з перших жертв окупаційних та агресивних форм сутності, якою є російська армія та “Вагнер”», — зазначила виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.

 

Керівник Департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Мовчан розповів про перспективи відповідальності за воєнні злочини проти журналістів та діяльність глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» у цьому напрямку. Зокрема ініціатива зафіксувала понад чотири тисячі випадків насильницького викрадення цивільних громадян.

 

Раніше Інститут масової інформації виявив чотири російські схеми «денацифікації української освіти».

 

Як відомо, станом на квітень 2023 року росія скоїла 509 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

 

Чільна світлина: Freepik

Фото: Центр громадянських свобод

Оригінал статті на Suspilne: НСЖУ: від 24 лютого 2022 року росія вбила 63 українських медійників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину України

Заступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.

Про це він заявив під час урочистостей до

Українсько-єврейська премія «Зустріч»-2024 оголосила переможця

Премія «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2024 року оголосила переможця 2024 року. Оголошення відбулося під час пресконференції, що транслювалася на YouTube-каналі Ukrin

УКФ назвав кандидаток на посаду виконавчої директорки

Наглядова рада Українського культурного фонду назвала імена чотирьох кандидаток на посаду виконавчої директорки установи. Про це повідомили на офіційному сайті установи. 
Конкурсний доб

Оголосили лавреатку премії імені Василя Стуса за 2024 рік

Премію імені Василя Стуса-2024 отримала директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук. Про це повідомили під час церемонії нагородження у Києві, передає кореспондент Читом

Помер британський журналіст Девід Ноулз, який створив подкаст про Україну

У віці 32 роки помер журналіст британської газети The Telegraph Девід Ноулз, який створив щоденний подкаст «Ukraine: The Latest». Про це повідомили на сайті видання. 
Він пішов з життя

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"