Нова проза українських авторів. Коли і кого послухати на Книжковому Арсеналі

Нова проза українських авторів. Коли і кого послухати на Книжковому Арсеналі

З 23 по 27 червня в Києві відбудеться десятий, ювілейний “Книжковий Арсенал”. Цього року свої нові книжки презентують такі українські письменники як Тарас Прохасько, Тамара Горіха Зерня, Артем Чапай та Ірен Роздобудько. Публікуємо розклад та деталі.

Тарас Прохасько “Бо є так”

Презентації українських письменників на Книжковому Арсеналі: розклад

Як йдеться на сайті видавництва Meridian Czernowitz, ця груба книжка короткої прози збудована за взірцем клепсидри – водяного годинника. Десять років досвіду пізнання розпорошені у кількох десятках нотаток, кількох тисячах речень. Читаючи їх, можна всіляко поводитися із часом. Пропустити через себе на повну силу впродовж кількох днів; випускати мало не по краплі впродовж кількох років… Або віднайти якусь власну ненормальну гру з ритмом закручування і відкручування годинникового краника.

Що все це означає, можна буде почути безпосередньо з вуст автора.

Місце та час презентації: 24 червня, четвер, 19:00, Вулична сцена.

Артем Чапай “Вивітрювання”

Вивітрювання Артем ЧапайЧитомо

Що робити в разі кінця світу? Плакати, сміятися – чи як завжди? Про це поговорять на презентації постапокаліптичного роману Артема Чапая.

Наскільки справді зміняться люди в екстремальних умовах? Хтось інтригуватиме та сваритиметься, братиме й даватиме хабарі, буде борсатися заради привілеїв, ширити ненависть або теорії змови – а хтось, навпаки, піклуватиметься про слабких і допомагатиме чужим, прагнутиме справедливості й виявлятиме милосердя, буде любити, навіть жартувати попри все. Чи, може, та сама людина робитиме як одне, так і інше?

Місце та час презентації: 26 червня, субота, 16:30, Сфера.

Тамара Горіха Зерня “Принцип втручання”

Тамара Горіха Зерня Принцип втручання

Друга книга авторки роману “Доця”, який став Книгою року за версією ВВС у 2019 році, – це детектив. І одночасно не-детектив. Це драма і комедія, смішна до сліз і зворушлива до ненависті історія.
Героїня книги – жінка з дірою у грудях. На тому місці, де мало б бути серце, у неї діра та ще є таємниці. Єдиною опорою і розрадою Станіслави стала робота. Чистий холодний розум, логіка і математика – ось її безпечна гавань. І з цього світу формул і рівнянь її висмикує прохання, яке неможливо відхилити

Місце та час презентації: 24 червня, четвер, 18:00, Сфера.

Ірен Роздобудько “Фаріде”

Ірен Роздобудько "Фаріде"

Той, хто врятував одне людське життя, — врятував цілий світ. Про це не знає дівчинка, що живе в маленькому кримському Селищі. Проте під час Другої світової війни вона рятує єврейських дітей від неминучої смерті. А на цілу епоху пізніше її, вже стару жінку, розшукали 80 врятованих нею дорослих людей. Це — факт.
Все інше — апокриф, вигадка автора. Узагальнена і суб’єктивна. Як узагальненими і дещо фантасмагоричними є і Селище, і всі його мешканці, переплетені між собою, мов виноградні лози.

Місце та час презентації: 24 червня, четвер, 18:00, Папір.

Юрій Андрухович “Радіо Ніч”

Юрій Андрухович "Радіо Ніч"

Найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя.

Як і в “реальній дійсності”, ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів.

Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем.

Місце та час презентації: 26 червня, субота, 16:30, Вулична сцена.

Юрій Винничук “Вілла Деккера”

Вілла Деккера Юрій Винничук

Як і властиво Юрію Винничуку, твір віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера — так само як герої книжки балансують у невизначеному межичасі буквально за кілька днів до початку Другої світової. Вир драматичних подій та яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги — усе це в новому романі визнаного майстра.

Місце та час презентації: 25 червня, п’ятниця, 19:30, Кафе Європа.

Олексій Нікітін “От лица огня”

От лица огня Олексій Нікітін

Історія київської українсько-єврейської сім’ї. Ілля Гольдінов — боксер, динамівець, чемпіон України у важкій вазі. У перші місяці війни він командує взводом партизанського полку, пізніше воює в складі піхотної дивізії Червоної армії, потрапляє в полон, знаходить можливість звільнитися.

У лютому 1942 року із завданням НКВС УРСР вирушає до Києва. Його дружина з дочкою і сім’єю Іллі евакуюються на Урал, але вже в листопаді 1943 року повертається до міста, щоб з’ясувати долю чоловіка.

У романі використовуються матеріали різних архівів, в тому числі документи Першого управління НКВС УРСР з архіву СБУ, розсекречені після 2011 року.

Місце та час презентації: 25 червня, п’ятниця, 15:00, Епілог.

Оригінал статті на Читомо: Нова проза українських авторів. Коли і кого послухати на Книжковому Арсеналі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Важливо!!! Для тих, хто читає Володаря!

Дорогі читачки, щиро дякую за вашу підтримку та емоції! Найближчим часом продовження виходитиме через день, тому, що я їду у відпустку, але навіть там продовжу займатися книгою.

Знижка на “Без зайвих слів”!

Вітаю, мої хороші! Забігла коротенько повідомити, що сьогодні на роман «Без зайвих слів» діє знижка. Може бути, комусь стане в нагоді) Щиро запрошую зазирнути до цієї історії про справжнє кохання та міцну дружбу,

Про що мої кники. Лонгрід.

Софія Вітерець нещодавно запропонувала флешмоб з темою, що мене цікавить багато років.

Треба розказати, про що наші книги, а коментатори можуть написати, чи вони вловили авторський меседж.

Здається, все просто.

дорослі не носять рожевого

“Для всеохопного розуміння чогось – потрібно аналізувати” – це я зрозуміла на економічному факультеті та повністю згідна. Аналіз дійсно дуже важливий, бо якщо застосовувати його правильно, це прямий шлях до самовдосконалення.

Наприклад,

Знижка на “Один крок”

Шановні  читачі, сьогодні діє неймовірна  знижка  на мою  завершену книгу «Один крок». Її  можна  придбати  за ціною,  нижчою передплати.

https://booknet.com/uk/book/odin-krok-b325523

Анотація

Коли вони вперше

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"