Нобелівську премію миру присудили іранській правозахисниці й авторці книжки

Нобелівську премію миру присудили іранській правозахисниці й авторці книжки

Лавреаткою Нобелівської премії миру 2023 стала іранська правозахисниця, борчиня за права жінок Наргес Мохаммаді. Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії оголошення лавреата на сайті премії.

Мохаммаді стала лавреаткою «за її боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх».

 

Мохаммаді — віцепрезидентка Центру захисників прав людини (DHRC), який очолює лавреатка Нобелівської премії миру Ширін ЕбадіУ травні 2016 року її засудили в Тегерані до 16 років ув’язнення за створення та керування «правозахисним рухом, який виступає за скасування смертної кари».

 

У грудні 2022 року, під час протестів, спровокованих вбивством Махси Аміні, Наргес Мохаммаді у звіті, опублікованому BBC, детально описала сексуальне та фізичне насильство над затриманими жінками. У січні 2023 року вона зробила доповідь із в’язниці, в якій детально описала стан жінок у в’язниці Евін, включаючи список із 58 ув’язнених, а також процес допиту та тортур, через які вони пройшли. 57 із ними загалом провели в одиночній камері 8350 днів. 56 із цих жінок засуджені загалом до 3300 місяців.

 

«Наргес Мохаммаді — жінка, правозахисниця і борець за свободу. Її відважна боротьба за свободу вираження поглядів і право на незалежність коштувала їй величезних особистих жертв. Загалом іранський режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів визнавав винною і засудив до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом. Наргес Мохаммаді досі перебуває у в’язниці», — зазначила очільниця норвезького Нобелівського комітету Беріт Рейсс-Андерсен.

 

Написала книжку “White Torture: inside Iran’s prisons for women”.

  

Нагадаємо, 2022 року в Ірані засудили письменницю до 5 років ув’язнення через «пропаганду проти режиму».

 

 

Чільна світлина: Magali Girardin / AP

Оригінал статті на Suspilne: Нобелівську премію миру присудили іранській правозахисниці й авторці книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"