Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів

Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів

Лауреатами Нобелівської премії миру стали журналісти Марія Ресса та Дмитро Муратов. Про це повідомили на сайті нагороди.

Марію Рессу та Дмитра Муратова нагородили «за їх зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та стійкого миру». Між ними порівну розділять грошову винагороду.

Дмитро Муратов (1961) − російський журналіст. У 1993 році він був одним зі засновників видання «Новая газета». З 1995 року він загалом 24 роки був її головним редактором. З моменту свого заснування газета публікувала критичні статті на теми корупції, насильства силовиків, незаконних арештів, фальсифікацій на виборах та «фабрик тролів», участі російських військових у бойових діях за межами Росії.

 

Марія Ресса (1963) − філіппінська й американська журналістка, письменниця. У 2012 році вона стала співзасновником медіакомпанії Rappler, яку вона досі очолює. Rappler відома критикою режиму президента Філіппін Родріго Дутерте, поширенню наркотиків у країні. Марія Ресса та Rappler також виявили використання соціальних медіа владою Філіппін для поширення фейкових новин, переслідування опонентів та політичних маніпуляцій. Також вона написала книжки «Насіння терору: розповідь очевидця найновішого центру Аль-Каїди» (2003) та «Від Бен Ладена до Facebook: 10 днів викрадення, 10 років тероризму», у квітні 2022 року в США планують видати її книжку «Як протистояти диктатору».

 

Зазначимо, цього року на Нобелівську премію миру за 2021 рік претендували 329 номінантів: 234 особи та 95 організацій. Номінантів на Нобелівську премію миру не можна розголошувати впродовж 50 років.

 

Нагадаємо, лауреатом цьогорічної Нобелівської премії з літератури став Абдулразак Гурна.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"