Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів

Лауреатами Нобелівської премії миру стали журналісти Марія Ресса та Дмитро Муратов. Про це повідомили на сайті нагороди.
Марію Рессу та Дмитра Муратова нагородили «за їх зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та стійкого миру». Між ними порівну розділять грошову винагороду.
Дмитро Муратов (1961) − російський журналіст. У 1993 році він був одним зі засновників видання «Новая газета». З 1995 року він загалом 24 роки був її головним редактором. З моменту свого заснування газета публікувала критичні статті на теми корупції, насильства силовиків, незаконних арештів, фальсифікацій на виборах та «фабрик тролів», участі російських військових у бойових діях за межами Росії.
Марія Ресса (1963) − філіппінська й американська журналістка, письменниця. У 2012 році вона стала співзасновником медіакомпанії Rappler, яку вона досі очолює. Rappler відома критикою режиму президента Філіппін Родріго Дутерте, поширенню наркотиків у країні. Марія Ресса та Rappler також виявили використання соціальних медіа владою Філіппін для поширення фейкових новин, переслідування опонентів та політичних маніпуляцій. Також вона написала книжки «Насіння терору: розповідь очевидця найновішого центру Аль-Каїди» (2003) та «Від Бен Ладена до Facebook: 10 днів викрадення, 10 років тероризму», у квітні 2022 року в США планують видати її книжку «Як протистояти диктатору».
Зазначимо, цього року на Нобелівську премію миру за 2021 рік претендували 329 номінантів: 234 особи та 95 організацій. Номінантів на Нобелівську премію миру не можна розголошувати впродовж 50 років.
Нагадаємо, лауреатом цьогорічної Нобелівської премії з літератури став Абдулразак Гурна.
Оригінал статті на Suspilne: Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів
Блог
Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб
Які умови праці в польських письменників та перекладачівМедіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про
Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.
Ееро Балк — перекладач з української мови на
Запрацював електронний реєстр видавців і книгарівЗ 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч
Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони УкраїниПольська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.