Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів
Лауреатами Нобелівської премії миру стали журналісти Марія Ресса та Дмитро Муратов. Про це повідомили на сайті нагороди.
Марію Рессу та Дмитра Муратова нагородили «за їх зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та стійкого миру». Між ними порівну розділять грошову винагороду.
Дмитро Муратов (1961) − російський журналіст. У 1993 році він був одним зі засновників видання «Новая газета». З 1995 року він загалом 24 роки був її головним редактором. З моменту свого заснування газета публікувала критичні статті на теми корупції, насильства силовиків, незаконних арештів, фальсифікацій на виборах та «фабрик тролів», участі російських військових у бойових діях за межами Росії.
Марія Ресса (1963) − філіппінська й американська журналістка, письменниця. У 2012 році вона стала співзасновником медіакомпанії Rappler, яку вона досі очолює. Rappler відома критикою режиму президента Філіппін Родріго Дутерте, поширенню наркотиків у країні. Марія Ресса та Rappler також виявили використання соціальних медіа владою Філіппін для поширення фейкових новин, переслідування опонентів та політичних маніпуляцій. Також вона написала книжки «Насіння терору: розповідь очевидця найновішого центру Аль-Каїди» (2003) та «Від Бен Ладена до Facebook: 10 днів викрадення, 10 років тероризму», у квітні 2022 року в США планують видати її книжку «Як протистояти диктатору».
Зазначимо, цього року на Нобелівську премію миру за 2021 рік претендували 329 номінантів: 234 особи та 95 організацій. Номінантів на Нобелівську премію миру не можна розголошувати впродовж 50 років.
Нагадаємо, лауреатом цьогорічної Нобелівської премії з літератури став Абдулразак Гурна.
Оригінал статті на Suspilne: Нобелівською премією миру нагородили двох журналістів
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.