Нобелівський комітет визначив лауреатів премії миру-2021

Нобелівський комітет визначив лауреатів премії миру-2021

Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії миру-2021. 

Нобелівську премію миру 2021 року вручили Марії Рессі та Дмитру Андрійовичу Муратову «за їхні зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру».

Ресса та Муратов отримали премію миру за мужню боротьбу за свободу вираження поглядів на Філіппінах та в Росії, повідомляють у Нобелівському комітеті. 

«Вони представляють усіх журналістів, які відстоюють ідеали миру у середовищі, де демократія та свобода преси стикаються зі все більш несприятливими умовами», –  ідеться на сайті премії. 

Марія Ресса отримала премію за викривання зловживань владою, насильства та авторитаризму у рідних Філіппінах. 

У 2012 році вона стала співзасновницею та редакторкою сайту «Rappler«, який займався журналістськими розслідуваннями. 

Видання жорстко критикувало політику уряду Філіппін щодо боротьби з наркоторговцями, яка перетворилася на терор з боку поліції. 

Дмитро Андрійович Муратов протягом десятиліть захищав свободу слова в Росії у складних умовах. 

У 1993 році він був одним із засновників незалежної опозиційної газети «Нова газета», редактором якої працював 24 роки. 

«Нова газета» публікувала критичні статті про корупцію, насильство з боку поліції, незаконні арешти, фальсифікації на виборах, «фабрики тролів» та про використання російських збройних сил, як в Росії, так і поза її межами. 

«З часу створення газети було вбито шість її журналістів, у тому числі Ганну Політковську, яка писала критичні статті про війну в Чечні. Незважаючи на вбивства та погрози, головний редактор Муратов не відмовився від незалежної політики газети. Він послідовно відстоював право журналістів на свободу слова», – повідомили в комітеті.

Головна редакторка «Української правди» Сегвіль Мусаєва зазначила, що вручення премії Миру Марії Рессі та Дмитру Муратову є підтримкою незалежної журналістики в країнах з авторитарними режимами.

4 жовтня у Швеції стартував Нобелівський тиждень. У той же день Нобелівський комітет оголосив переможців у галузі фізіології та медицини.

5 жовтня науковці Сюкуро Манабе, Клаус Хассельман та Джорджіо Паризі отримали премію в галузі фізики за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем».

6 жовтня Нобелівську премію з хімії отримали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан за «розвиток асиметричного органокаталізу».

Вчора, 7 жовтня стало відоме ім’я володаря премії з літератури.

11 жовтня в Осло, назвуть переможця в галузі економіки у пам’ять про Альфреда Нобеля.

Нагадаємо, у 2020 році Нобелівську премію миру отримала Світова продовольча програма (WFP).

Яна Осадча

Джерело: life.pravda.com.uа.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Нобелівський комітет визначив лауреатів премії миру-2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?

У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ». 

Ч

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформації

У США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"