Не журися в Корениці!

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі лунав іще гучніший, ніж у нашому нітрохи не тихому парламенті. Та коли юні українці, перегукуючи звичний галас, дружно відповіли: «Героям слава!» – здавалося, аж стіни задвигтіли. І враз зробилося значно тихіше.

До мальовничого містечка Корениця, що на північному сході країни, ми, шестеро українських журналістів та хорватські колеги, приїхали неспроста. Адже тут у комфортних умовах проживають, працюють і навчаються понад 250 наших співвітчизників, які після початку повномасштабного вторгнення озвірілого кремля змушені були залишити свої рідні оселі чи те, що від них залишилося.

У школі малі українці тепер вивчають хорватську мову і, звичайно, свою рідну не забувають. Отож, скориставшись нагодою, передав дітлахам веселі пригодницькі повісті із трикнижжя «Зі швидкістю літа», а також не сумну книжку «Телепланетяни».

– Тут добре, проте у кожного з нас досі болить серце за Україною, за рідною домівкою, де народилися і зростали. Дуже хочеться додому, та розуміємо, що це відбудеться не так швидко, — зізнається одна з малих вимушених переселенців із Херсону.

До речі, українці у Корениці не тільки сумують і згадують свою Батьківщину. Як розповів «курінний» громади земляків Андрій Ільків, наші співвітчизники активно займаються волонтерською діяльністю: збирають і відправляють до найбільш потерпілих від рашистів регіонів України гуманітарні вантажі.

А наша «гуманітарка» — згадані українські книжки, сподіваюся, так само зможуть додати землякам позитиву і гарного настрою.

Павло Кущ    

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Не журися в Корениці!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"