Не всі готові визнати: Андрій Любка про вплив літератури на війну…

Не всі готові визнати: Андрій Любка про вплив літератури на війну…

Український письменник-романіст, поет, перекладач та есеїст Андрій Любка розповів про вплив літератури на війну в Україні.

У Берліні пройшла Подіумна дискусія у рамках Українського дня. Андрій каже, обговорювали – чи можна зараз говорити про культуру, літературу та чи доречно у наш тяжкий час написання книг.

– Ця дискусія йшла доволі напружено, оскільки в нас усіх різні думки з цього приводу… Мені особисто здається, що в Німеччині говорити про літературу, культуру, підтримку українського можна, але їм не так приємно чути складні слова і те, що нам потрібна військова підтримка… Не багато хто готовий визнати те, що нам насамперед потрібна армійська підтримка та зброя для того, щоб не просто захищатися, а й наступати, – зазначив Любка.

Каже, обговорювали з німецькою публікою та розповідали їм свої думки. Варто зазначити, що українські книги закупили для бібліотек Берліна, щоб біженці з України, які перебувають у Німеччині, могли їх отримати.

Також зазначає, Німеччина – одна з країн, яка давно перекладала українських авторів своєю мовою.

– Німеччина добре підготовлена ​​для розуміння української культури. У нас є перекладачі, видавництва, які давно працюють із авторами з України, та професори, які адекватно інтерпретують українську культуру, – розповів Любка.

Ба більше, Андрій сказав, що основна мета його приїзду до Берліна – купити авто для українських воїнів, а саме джип, за кермом якого повернеться в Україну.

– Останні місяці я займаюся збиранням грошей, закупівлею та передачею для фронту позашляховиків… Я повністю переключився на цю роботу і понад два місяці займаюся лише цим. Зараз літературну іпостась використовую для об’єднання людей, – наголосив Любка.

Каріна Зуєва 

fakty.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Не всі готові визнати: Андрій Любка про вплив літератури на війну…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Помер український письменник Михайло Стасюк

У віці 91 року пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк. Про це повідомили у Львівській обласній організації НСПУ.
 
Михайло Стасюк – автор чотирьох романів: «Смерч с

США стали 40-ю країною, де відкрили «Українську книжкову поличку»

У Джорджтаунському університеті Вашингтона урочисто відкрили «Українську книжкову поличку». Про це повідомили в Українському інституті книги.
 
На церемонії відкриття була присутня Перш

У Кропивницькому провели “Книговир-2023”

У рамках шорічного всеукраїнського фестивалю “Вересневі самоцвіти” у м. Кропивницькому
відбувся черговий “Книговир”. Цей захід поєднує в собі елементи
ярмарку, презентації і письменницько-читацької ту

В Україні офіційно дозволили писати “росія” і “москва” з малої літери

Україні написання слів “росія”, “москва” тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах.

Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.

Зазначається,

У Джакарті відбулась виставка українського віртуального музею «Війна впритул»

Перша в Південно-Східній Азії виставка віртуального музею «Війна впритул» відбулась у Джакарті, в приміщенні посольства України в Республіці Індонезія.

Про це повідомив у фе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"