“Немає Іздрика, це хіба нормально?” Андрухович – про рейтинг “30 книжок нашої Незалежності”
![“Немає Іздрика, це хіба нормально?” Андрухович – про рейтинг “30 книжок нашої Незалежності” “Немає Іздрика, це хіба нормально?” Андрухович – про рейтинг “30 книжок нашої Незалежності”](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/ba05fe7272ef2802.jpg)
Письменник Юрій Андрухович вважає, що рейтинг “30 знакових книжок нашої Незалежності” не віддзеркалює реальну картину, адже участь у ньому взяли не стільки читачі, які знають українську сучасну літературу, а патріоти, які робили вибір з політичних міркувань.
“Не думаю, що голосували читачі, люди, які добре знають і люблять сучасну українську літературу. Це голосували патріоти України, громадяни, які знають, що там має бути Шевченко, що там має бути Стус, Ліна Костенко – це найкраще з усього, що там є”, – заявив він в інтерв’ю.
На уточнення, чи це є виявом літературного патріотизму, письменник відповів, що це виконання громадянського обов’язку.
“Зрештою, дивіться, кого в тій тридцятці взагалі немає – Іздрика, це хіба нормально? Немає Прохаська, немає найновіших лауреаток Шевченківської премії: Кіяновської і Луцишиної, немає Карпи, немає Тані Малярчук, немає Любка Дереша – розумієте, ціле покоління авторів, яке дуже-дуже багатообіцяльно дебютувало на початку цього тисячоліття, а з нього тільки Софія Андрухович з “Феліксом Австрія”, – перелічив імена Андрухович.
Роман письменника “Московіада” потрапив у 30-ку, проте на останню сходинку.
“Те, що вона все-таки хоч якось та на 30 місці опинилася, то це, мабуть, теж має за собою політичне підґрунтя, – сказав Андрухович. – Я, щиро кажучи, дуже розчарований. “Московіада” ледве-ледве зачепилася за 30 місце. Ну ось така виходить моя роль як письменника в українському суспільстві. Мені здається, якоюсь мірою – це моя відсутність у соцмережах і те, що інтернет-голосування у цьому опитуванні було радше виконанням якогось громадянського патріотичного обов’язку, аніж реальною оцінкою літературної якості”.
Також Андрухович розкритикував те, як експерти склали сотню книжок, з якої голосуючи обирали 30-ку.
“Зрештою, важко чогось очікувати, якщо в одному списку змушені між собою конкурувати підручник з історії, збірка документів і, скажімо, роман або повість. Мені там не вистачає ще якось підручника з астрономії, наприклад”, – сказав письменник.
Що відомо
- 27 жовтня Український інститут книги оголосив результати рейтингового онлайн голосування за “30 книжок нашої Незалежності” – рейтинг.
- Протягом місяця українці могли зайти на сайт УІК та вибрати зі 100 книжок три. На підставі голосування за кількістю відданих голосів склали 30-ку. Добірку зі 100 книжок уклали експерти. Вибір мав робитися з книжок, які вийшли друком від 1991-го до 2021-го і є, на думку експертів, етапними, впливовими, визначними для культури.
- Акція зібрала 267 815 голосів, які віддали 34 797 українців з 15 вересня до 15 жовтня.
- Андрухович не прийшов на урочисте оголошення результатів голосування, у залі була його дочка Софія Андрухович. Її роман “Фелікс Австрія” посів 20 місце рейтингу.
Читайте більше
Перемогли не твори, а імена. Аналізуємо рейтинг “30 знакових книжок нашої Незалежності”
Оригінал статті на Читомо: “Немає Іздрика, це хіба нормально?” Андрухович – про рейтинг “30 книжок нашої Незалежності”
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.