Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали публіці

Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали публіці

Виходить книжка-зібрання малюнків Франца Кафки, яка об’єднала близько 150 його досі не відомих робіт. Вони були вилучені зі сховища Швейцарського банку у 2019 році після судового позову. Про це пише Your Art з посиланням на The Guardian.

Роботи отримали з архіву Макса Брода, близького друга та видавця Кафки, який зберіг його праці після смерті письменника 1924 року. Письменник хотів, щоб його малюнки, або як він їх ще називав, “каракулі” спалили разом із рукописами.

Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали на публіціФото: Ardon Bar-Hama

Малюнок жокея з батогом на коні, що перестрибує через перешкоду. Кафка цікавився мистецтвом, вивчаючи право в університеті в Празі

Брод не дотримався прохання друга та опублікував його романи, оповідання, щоденники, а також добірку із сорока малюнків. Проте частина документів залишалася недоступною для публіки протягом кількох десятиліть.

Брод залишив Чехословаччину 1939 року, тоді взяв із собою рукописи та малюнки Кафки до Палестини. Перед смертю в 1968 році він залишив документи своєму секретареві Естер Хоффе, заповівши передати їх “Єврейському університету Єрусалиму, муніципальній бібліотеці в Тель-Авіві або іншій організації в Ізраїлі або за кордоном”.

Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали на публіціФото: Ardon Bar-Hama

Версія коня і вершника

Іронічно, що останнє прохання видавця теж проігнорували — родина Хоффе зберігала документи Кафки замкненими у банківських сейфах в Ізраїлі та Швейцарії доти, доки у 2016 році Верховний суд Ізраїлю не ухвалив, що рукописи є власністю Національної бібліотеки Ізраїлю. Зараз вони перебувають у відкритому доступі на сайті бібліотеки.

Всього недоступна раніше частина архіву містить 52 окремих малюнки й один повний альбом нарисів.

Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали на публіціФото: Ardon Bar-Hama

Малюнок чоловічої фігури під назвою “Танцюрист”. Малюнки вказують на гумор і легкість автора

Що відомо

  • Франц Кафка — письменник єврейського походження, народився в Празі, писав, переважно, німецькою.
  • Літературознавці називають його одним із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст. Більшу частину творів Кафки було опубліковано посмертно і всупереч його останньої волі. Вони просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом і вищим авторитетом, здатні пробуджувати в читачеві відповідні почуття тривоги, що називають унікальним явищем у світовій літературі.
  • Кафка опублікував чотири збірки — “Споглядання”, “Сільський доктор”, “Покарання” та “Голодар” — перший розділ роману “Америка” (“Кочегар”), а також декілька інших коротких новел. Проте головні його твори — романи “Америка”, “Процес” та “Замок” залишилися різною мірою незавершеними і побачили світ вже після смерті автора.

Оригінал статті на Читомо: Невідомі малюнки Франца Кафки вперше показали публіці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Могилянці вперше вручили премію з есеїстики Джудіт Турман

У Києво-Могилянській академії відбулася перша церемонія вручення премії з есеїстики, котру започаткувала Джудіт Турман. Про це повідомили на сайті університету.
Першою лавреаткою премії

Вийшла книжка про історію суду з Дональдом Трампом у справі про секс-насильство

У США вийшла друком книжка журналістки та письменниці Джин Керролл, яка звинуватила Дональда Трампа у сексуальному насильстві й домоглася двох судових рішень на її користь. Про це повід

Полонений росією журналіст Дмитро Хилюк перебуває в колонії у Владімірській області рф

Нещодавно звільнений з російського полону український військовий розповів, що востаннє бачив полоненого росією журналіста УНІАН Дмитра Хилюка на початку травня у виправній колонії №7 у

Засідання суду щодо вбивства Володимира Вакуленка знову перенесли

У Дзержинському районному суді Харкова не відбулося чергове слухання у справі про вбивство  письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомляють кореспонденти медіа «УП.Культура» із за

На Чернігівщині обговорили відновлення культурної спадщини, що постраждала унаслідок війни

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання, присвячене збереженню та відновленню об’єктів культури, що постраждали через злочинні дії російських загарб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"