На Amazon з’явилися книжки, що спекулюють на темі загибелі Вікторії Амеліної

На Amazon з’явилися книжки, що спекулюють на темі загибелі Вікторії Амеліної

На Amazon почали з’являтися книжки з біографією письменниці Вікторії Амеліної, написані штучним інтелектом та видані самвидавом.

 

Книжки не промарковані міжнародним стандартним книжковим номером (ISBN). Їм присвоєний лише стандартний ідентифікаційний номер Amazon (ASIN), релевантний тільки в межах сайту.

 

Одна з книжок має назву «The mysterious death of Victoria Amelina, famous Ukrainian novelist» («Містична смерть Вікторії Амеліної, відомої української письменниці»). Книжка, підписана іменем Ґрейс Філліпс, коштує $10.99.

Нагадаємо, що Вікторія померла через важке поранення, отримане внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська. Натомість в описі книжки смерть авторки називають загадковою та оповитою таємницею. 

 

В анотації немає жодної згадки й про війну. «Ми вивчаємо соціально-політичний клімат України — країни, яка бореться за свою ідентичність, прагне до незалежності та переживає як внутрішні, так і зовнішні конфлікти», — йдеться в описі.

 

Ще одна книжка про Вікторію, підписана іменем Джека Філліпса, має назву «Biography of Victoria Amelina: the Ukrainian novelist that was killed in Russian Attack» («Біографія Вікторії Амеліної: української письменниці, яка була вбита під час російської атаки»). Коштує екземпляр $12.99.

В описі зазначено, що ця книжка покликана стати джерелом натхнення, «щоб заохотити людей, які хочуть змінити своє життя та позитивно вплинути на світ». Зазначимо, що прізвище письменниці в анотації написане з помилкою.

 

Як відомо, Amazon вже не вперше фігурує в інцидентах, пов’язаних зі штучним інтелектом, адже правила сайту фактично дозволяють продавати такі тексти. 

 

Нагадаємо, що в серпні 2023 року з Amazon видаляли книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників.

 

 

Фото: Amazon

Оригінал статті на Suspilne: На Amazon з’явилися книжки, що спекулюють на темі загибелі Вікторії Амеліної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"