“На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі”: Красовицький про Ткаченка

“На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі”: Красовицький про Ткаченка

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про звільнення на наступний день після того, як уряд вивів з підпорядкування Мінкульту Державне агентство з питань кіно. Суспільне Культура спілкується з представниками різних культурних індустрій про те, як розвиавлися їхні сфери за час, поки Ткаченко очолював Мінкульт. Директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький розповів про зміни в книжковій сфері.

Пане Олександре, яким міністром був Ткаченко для книжкової сфери?

По-перше, йому вдалося зупинити фактичне знищення книжкової сфери у 2020 році через коронавірус, бо спочатку він як голова комітету, а потім як міністр провів інституційну підтримку галузі в той момент, коли вона конче її потребувала.

По-друге, під час його керування міністерством була створена велика робоча група, яка напрацювала підтримку програми читання, і її проєкт був прийнятий міністерством майже пів року тому і направлений на Кабінет міністрів. І тепер лише від Кабміну залежить, чи вона буде прийнята. Безумовно, було б краще, якби її просував той же міністр, який її приймав. Це вперше за багато років є шанс прийняти одну системну програму, яка описує все, що стосується книжкової сфери, і бібліотек, і видавництв. Я маю надію, що в листопаді це відбудеться.

І по-третє, був підготований у час його керівництва проєкт закону про бібліотечну справу, який, може, і не дуже революційний, але він намагається владнати значну частину проблем, які призводять до закриття бібліотек.

Чи правильно я розумію, що ви позитивно оцінюєте діяльність Ткаченка?

Скажімо, на 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі.

Можливо, якась ваша особиста оцінка його діяльності?

Мені взагалі подобається, коли міністр заглиблюється в ситуацію в галузі. Це було не при кожному міністрі, на жаль. Ми маємо ситуацію, яка накопичувалася роками, і я не можу сказати, що Олександр Ткаченко все вирішив, і далі все буде дуже добре, ні. Все є дуже погано з галуззю, але я думаю, що він заклав непогане підґрунття саме для нашої частини креативних індустрій. І наступнику потрібно все-таки систематизувати поняття “креативна індустрія” для того, щоб ми отримували не тільки підтримку, а й розуміння від держави як культурна сфера.

Що відомо

  • 11 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав заяву про відставку.
  • Він написав: “Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності”.
  • Ткаченко також заявив, що це рішення — не єдине, з яким він не погоджується.
  • “Згідно управлінської реформи, на початку року Урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось”, — зазначив він.
  • Міністр також наголосив, що сума, виділена на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік є “неприйнятною”.

Оригінал статті на Читомо: “На 8 балів з 10. Він непоганий міністр для книжкової галузі”: Красовицький про Ткаченка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"