На що вакциновані українці витрачають «ковідну тисячу» — Мінкульт
![На що вакциновані українці витрачають «ковідну тисячу» — Мінкульт На що вакциновані українці витрачають «ковідну тисячу» — Мінкульт](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2021/12/header_iepidtrymka_chytomo-1024x392.jpg)
На гроші, отримані за вакцинацію у межах програми «єПідтримка», українці переважно купують квитки в кінотеатри та книжки. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в Telegram-каналі.
Згідно зі статистикою, опублікованої міністром, вакциновані українці найохочіше відвідують кінотеатри, потім — книжкові крамниці («з невеликим відривом»), а третє місце посідають театральні продюсерські агентства. Крім того, на шостому — музикальні групи, на десятому — виробництво та дистрибуція фільмів, на одинадцятому — туристичні атракції та шоу.
«Ті результати, що є на сьогодні – вражають. Сподіваюсь, допомога держави культурі та креативним індустріям через сплату послуг вакцинованими громадянами дозволить пережити важкі часи пандемії», — зазначає Ткаченко. Міністр також закликає українців активніше відвідувати музеї.
Цікаво, що за інформацією Monobank, який теж бере участь у програмі «єПідтримка», його користувачі найактивніше купують саме книжки: з усіх витрачених коштів на книгарні припадає частка у 43, 6%. Кінотеатри ж отримали в рейтингу другу позицію — 26, 3%.
Пожвавлення у купівлі художньої та нон-фікшн літератури зазначають і видавці. «Продажі зросли у 1,5 раза точно. Люди купують різні книжки, але, в першу чергу, надають перевагу книжкам на новорічну тематику. Купують дорожчі видання, які раніше не могли собі дозволити, а тут трапилась така нагода! Інтерес збігся з сезонним інтересом до книги у період новорічно-різдвяних свят. Тут «ковідна тисяча» виявилася дуже доречною!» — каже у коментарі для Радіо Свобода головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. «Це певна святкова розвага, пов’ְязана з книжками. Видавництва чи книгарні навряд чи покращать свої фінансові справи, але для нації, яка нині переважно не читає, це все ж таки позитивний крок», — зауважує письменник і видавець Віталій Капранов.
Згідно з опитуванням Суспільного, третина* вакцинованих планує витрати кошти на похід до онлайн чи офлайн книгарень. Друге і третє місця серед вподобань українців розділили між собою квитки на потяг та відвідування кінотеатрів відповідно.
Нагадаємо, з 19 грудня 2021 року повнолітні українці, які завершили курс щеплення, можуть отримати від держави 1000 гривень. Програма бонусних нарахувань «єПідтримка» триватиме і впродовж наступного року.
Джерела: Monobank, Радіо Свобода, Суспільне
*Дослідження проводили протягом 20 грудня методом телефонного опитування. Опитали 670 людей зі всієї України. Похибка опитування склала 3,8%.
Оригінал статті на Suspilne: На що вакциновані українці витрачають «ковідну тисячу» — Мінкульт
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.