На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Вчені відкрили новий вид метеликів і назвали його на честь Саурона — злого правителя Мордору — одного з героїв трилогії Джона Толкіна «Володар перснів».

Цю назву метеликам обрали через їхнє забарвлення: чорні цятки на помаранчевих крильцях нагадують Всевидяче око.

 

Дослідники переконані, що гучна назва приверне увагу людей до збереження цього виду загрожених метеликів, що можуть втратити середовище існування. Сауронами назвали два види метеликів — Saurona triangular та Saurona aurigera. Ці види відрізняються своїми яскраво-помаранчевими та чорними плямами, схожими на очі, за що й отримали свою назву.

 

 

Зараз дослідження нових видів метеликів проводить група з 30 учених з усього світу, які хочуть зберегти їх від вимирання через швидку зміну клімату, пестициди й знищення середовища існування.

 

«Метелики перебувають під величезним тиском через втрату середовища існування, і нам відчайдушно потрібно ідентифікувати та вивчати нові види, перш ніж у них закінчиться час. Даючи їм незвичайні назви, ми можемо привернути увагу до того, що відбувається з метеликами, які сьогодні в усьому світі в справжній біді», — зазначила Бланка Вертас, дослідниця з Музею природної історії в Лондоні.

 

Науковці сподіваються продовжити пошуки нових видів комах. Окрім метеликів, на честь Саурона названі гнойовий жук, жаба та динозавр. Крім того, кілька десятків інших істот отримали імена, які посилаються на різних персонажів Толкіна. До них належать Macrostyphlus gandalf, вид довгоносика; Gollum attenuatus, акула; і волохатоногий моховий лісовий квітучий кажан Нової Гвінеї, також відомий під офіційною назвою Syconycteris hobbit.

 

Нагадаємо, на честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид креветок.

 

 

Джерело: The Guardian

 

Чільна світлина: B Huertas (c) Trustees Natural History Museum

Оригінал статті на Suspilne: На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"