На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Вчені відкрили новий вид метеликів і назвали його на честь Саурона — злого правителя Мордору — одного з героїв трилогії Джона Толкіна «Володар перснів».

Цю назву метеликам обрали через їхнє забарвлення: чорні цятки на помаранчевих крильцях нагадують Всевидяче око.

 

Дослідники переконані, що гучна назва приверне увагу людей до збереження цього виду загрожених метеликів, що можуть втратити середовище існування. Сауронами назвали два види метеликів — Saurona triangular та Saurona aurigera. Ці види відрізняються своїми яскраво-помаранчевими та чорними плямами, схожими на очі, за що й отримали свою назву.

 

 

Зараз дослідження нових видів метеликів проводить група з 30 учених з усього світу, які хочуть зберегти їх від вимирання через швидку зміну клімату, пестициди й знищення середовища існування.

 

«Метелики перебувають під величезним тиском через втрату середовища існування, і нам відчайдушно потрібно ідентифікувати та вивчати нові види, перш ніж у них закінчиться час. Даючи їм незвичайні назви, ми можемо привернути увагу до того, що відбувається з метеликами, які сьогодні в усьому світі в справжній біді», — зазначила Бланка Вертас, дослідниця з Музею природної історії в Лондоні.

 

Науковці сподіваються продовжити пошуки нових видів комах. Окрім метеликів, на честь Саурона названі гнойовий жук, жаба та динозавр. Крім того, кілька десятків інших істот отримали імена, які посилаються на різних персонажів Толкіна. До них належать Macrostyphlus gandalf, вид довгоносика; Gollum attenuatus, акула; і волохатоногий моховий лісовий квітучий кажан Нової Гвінеї, також відомий під офіційною назвою Syconycteris hobbit.

 

Нагадаємо, на честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид креветок.

 

 

Джерело: The Guardian

 

Чільна світлина: B Huertas (c) Trustees Natural History Museum

Оригінал статті на Suspilne: На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"