На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Вчені відкрили новий вид метеликів і назвали його на честь Саурона — злого правителя Мордору — одного з героїв трилогії Джона Толкіна «Володар перснів».

Цю назву метеликам обрали через їхнє забарвлення: чорні цятки на помаранчевих крильцях нагадують Всевидяче око.

 

Дослідники переконані, що гучна назва приверне увагу людей до збереження цього виду загрожених метеликів, що можуть втратити середовище існування. Сауронами назвали два види метеликів — Saurona triangular та Saurona aurigera. Ці види відрізняються своїми яскраво-помаранчевими та чорними плямами, схожими на очі, за що й отримали свою назву.

 

 

Зараз дослідження нових видів метеликів проводить група з 30 учених з усього світу, які хочуть зберегти їх від вимирання через швидку зміну клімату, пестициди й знищення середовища існування.

 

«Метелики перебувають під величезним тиском через втрату середовища існування, і нам відчайдушно потрібно ідентифікувати та вивчати нові види, перш ніж у них закінчиться час. Даючи їм незвичайні назви, ми можемо привернути увагу до того, що відбувається з метеликами, які сьогодні в усьому світі в справжній біді», — зазначила Бланка Вертас, дослідниця з Музею природної історії в Лондоні.

 

Науковці сподіваються продовжити пошуки нових видів комах. Окрім метеликів, на честь Саурона названі гнойовий жук, жаба та динозавр. Крім того, кілька десятків інших істот отримали імена, які посилаються на різних персонажів Толкіна. До них належать Macrostyphlus gandalf, вид довгоносика; Gollum attenuatus, акула; і волохатоногий моховий лісовий квітучий кажан Нової Гвінеї, також відомий під офіційною назвою Syconycteris hobbit.

 

Нагадаємо, на честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид креветок.

 

 

Джерело: The Guardian

 

Чільна світлина: B Huertas (c) Trustees Natural History Museum

Оригінал статті на Suspilne: На честь героя «Володаря перснів» назвали новий вид метеликів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"