На Франкфуртському книжковому ярмарку скасували нагородження палестинської авторки

На Франкфуртському книжковому ярмарку скасували нагородження палестинської авторки

Церемонію нагородження палестинської письменниці Аданії Шиблі німецькою літературною премією LiBeraturpreis, що мала відбутися на Франкфуртському книжковому ярмарку, перенесли. Про це повідомили на сайті організації Litprom — організаторки церемонії нагородження.

За словами організаторів, церемонію перенесли через «війну, розпочату ХАМАСом, від якої страждають мільйони людей в Ізраїлі та Палестині». Спершу Litprom назвав перенесення церемонії спільним рішенням з Аданією Шиблі, але згодом відкликав цю заяву.

 

Як стверджує New York Times, суперечки в Німеччині навколо роману почалися влітку, коли Ульріх Ноллер, член журі Litprom, подав у відставку через рішення присудити премію Шиблі. Літературний критик лівої німецької газети Die Tageszeitung відновив дискусію після атаки ХАМАСу на Ізраїль, звинувативши книжку в зображенні «держави Ізраїль як машини для вбивств».

 

Юрген Боос, директор Франкфуртського книжкового ярмарку, заявив, що ярмарок рішуче засуджує «варварський терор ХАМАС проти Ізраїлю».

 

 

Роман Eine Nebensache («Незначна подробиця») вийшов німецькою 2022 року у видавництві Berenberg Verlag (переклад з арабської Гюнтера Оберта).

 

Роман складається із двох частин: події першої розгортаються влітку 1949 року, через рік після Накби — знищення палестинського народу та остаточного переміщення більшості палестинських арабів з території майбутнього Ізраїлю. У цій частині роману Шиблі розповідає історію молодої палестинської жінки, зґвалтованої й вбитої ізраїльськими солдатами. У другій частині книжки молода жінка, що народилася 25 років потому, захоплюється цією «незначною подробицею» і намагається розслідувати смерть убитої в 1949 році палестинки.

 

У 2021 році книжка в англійському перекладі ввійшла до довгого списку Міжнародної Букерівської премії, а 2023 року в німецькому — отримала німецьку премію LiBeraturpreis. Шиблі нагородили за те, що вона «точно й ретельно створила художній твір, який строго складено як формально, так і лінгвістично, що розповідає про вплив кордонів і те, що насильницькі конфлікти створюють людей».

 

Litprom зазначив, що шукає відповідний формат та обстановку для церемонії вручення, що відбудеться пізніше.

 

Аданія Шиблі — палестинська письменниця, професорка Інституту перспективних досліджень у Берліні. Викладала у Ноттінгемському та Бірзейтському університетах.

 

LiBeraturpreis — щорічна німецька нагорода для письменниць із країн Глобального Півдня (Африки, Азії, Латинської Америки та арабського світу). Вона була заснована в 1987 році ініціативою LiBeraturpreis eV, Litprom займається її організацією з 2013 року. Премія становить 3000 євро і вручається на Франкфуртському книжковому ярмарку.

 

Як повідомлялося, учасники Палестинського літфестивалю закликали «припинити катастрофу» у Газі.

 

Як відомо, у 2021 році ірландська письменниця Саллі Руні відмовилася надати права на переклад її роману ізраїльським видавництвам і пресі через політику Ізраїля щодо палестинського народу.

 

Чільне фото: Susanne Goldschmid Photography 

Оригінал статті на Suspilne: На Франкфуртському книжковому ярмарку скасували нагородження палестинської авторки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"