На тимчасово окупованих територіях росіяни готують підручник з «класичної української мови»

На тимчасово окупованих територіях росіяни готують підручник з «класичної української мови»

На тимчасово окупованих територіях України 1 вересня розпочалося з того, що окупанти привозять своїх вчителів і готують пропагандистську літературу. Про це повідомляють ЗМІ. 

Так, у росії готують підручник з «класичної української мови» для навчання у школах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. 

 

Вихід підручника анонсував керівник мінпросвіти росії Сергій Кравцов на нараді президента російської федерації володимира путіна з урядом.

 

Як повідомляється, у школах так званих «ДНР» та «ЛНР» учні продовжать вивчати українську мову «як рідну або у вигляді факультативу».

 

«Для цього розроблені спеціальні навчальні плани, методичні матеріали, вчителі пройшли відповідне підвищення кваліфікації. Готується підручник “класичної української мови”», — повідомив Кравцов.

 

Ще раніше він заявив, що українські школи на окупованих територіях перейдуть на російські стандарти.

 

Водночас Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у коментарі Суспільному припустив, що російський підручник з «класичної української мови» буде таким, як і підручник української мови в радянські часи.

 

Крім того, мер Мелітополя Іван Федоров розповів, що окупанти планують привезти на територію тимчасово окупованої Запорізької області 500 вчителів з росії. 

 

«Ми чітко розуміємо, що вони не збираються навчати наших дітей, а зомбувати їх», — сказав Федоров.

 

За словами мера, росіяни назвали школу «режимним об’єктом». Вони намагаються обмежити права доступу батьків, а також збираються забирати мобільні телефони у дітей. 

 

Нагадаємо, що до 1 вересня на тимчасово окупованій території Луганської області окупанти підготували псевдоісторичну методичку. Вона має назву «Структурний план уроку на тему «Моя історія». У ГУР пишуть, що саме з цієї методички планують розпочинати навчання школярів на тимчасово окупованих територіях у новому навчальному році.

 

Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України колаборанти закликають навчати дітей за російською програмою та погрожують відбирати їх із сімей у разі незгоди.

 

Джерело: Суспільне, 24 канал

Фото: Сергій Нужненко

Оригінал статті на Suspilne: На тимчасово окупованих територіях росіяни готують підручник з «класичної української мови»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З українських бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжок

З українських публічних бібліотек до листопада 2022 року списали близько 19 млн примірників книг, із них понад 10 млн російською мовою. Про це 6 лютого повідомила пресслужба апарату Верховної Ради Украї

Оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмарку

На запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культу

За кордоном діють понад 320 українських книжкових осередків після 24-го лютого — опитування

За кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2

Після 24 лютого за кордоном почали діяти понад 320 українських книжкових осередків — опитування

За кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2

На українських полицях за кордоном є майже 25 тисяч книжок — опитування

77 українських книжкових полиць, просторів і хабів за кордоном мають 24 287 примірників книжок. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Найбі

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"