На Рівненщині розпочинаються Великі читання

На Рівненщині розпочинаються Великі читання

На Рівненщині розпочинаються Великі читання. Це акція, започаткована обласною універсальною бібліотекою. Вона проводиться вперше і триватиме впродовж травня-червня. Про це повідомляє suspilne.media.

Для одночасного прочитання обрали книгу братів Капранових «Паперові солдати».

На Рівненщині розпочинаються Великі читання. Що це та як взяти участь

У творі висвітлені маловідомі факти про нашого земляка, художника та графіка, члена ОУН-УПА Ніла Хасевича. Своїми враженнями від книги бібліотекарі закликають ділитись на сторінках соцмереж під спільним #великечитання.

На Рівненщині розпочинаються Великі читання. Що це та як взяти участь

«Книга актуальна досить, для Рівненської області й узагалі для України. Відкриває в художній формі цікаві сторінки історії України, історії народу, персоналій, які там зображені», – каже директорка обласної наукової бібліотеки Валентина Ярощук.

У рамках акції також будуть різні активності у форматах онлайн та офлайн. На червень запланована зустріч з авторами «Паперових солдатів» – братами Капрановими.

На Рівненщині розпочинаються Великі читання. Що це та як взяти участь

Мета акції – популяризація читання.

На Рівненщині розпочинаються Великі читання. Що це та як взяти участь

Ліворуч Любов Романюк, праворуч Валентина Ярощук

«Я дуже раджу навіть у підліткових клубах просто прочитати цю книгу й обговорити. Ви навіть не уявляєте, наскільки різноплановими бувають і є думки наших дітей. Це варто зробити, оцінити, прочитати», – каже начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк.

Що відомо

  • Історія у книзі «Паперові солдати» ґрунтується на реальних подіях. Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів із США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА.
Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Рівненщині розпочинаються Великі читання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"