На Рівненщині визначили лавреатів літературної премії «Рівненський акцент-2022»

На Рівненщині визначили лавреатів літературної премії «Рівненський акцент-2022»

Шестеро письменників стали лавреатами приватної літературної премії «Рівненський акцент». Три роки тому її започаткувала родина Диб’яків. Як розповіла Суспільному голова оргкомітету Неоніла Диб’як, претендувати на премію можуть автори, які пишуть про Рівненщину.

У номінанти премії «Рівненський акцент» із семи претендентів потрапило шестеро, зазначила Неоніла Диб’як. До авторів є лише одна вимога — вони мають писати про Рівненщину. Розглядають твори, написані впродовж останніх 10-15 років.

«У мене є п’єси на історичну тему і є п’єси сучасні. Так от, історичні п’єси на тему Рівненщини, і пані Ніла попросила, щоб я їх дав. Для мене це було несподівано, і дуже приємно, що я став лауреатом», — ділиться лавреат премії Олексій Заворотній.

Премією відзначають твори художньої літератури, в яких розповідається про відомих людей, пам’ятні події та проблеми Рівненщини, з метою популяризації літературно-мистецьких надбань області.

«Ми всіх, хто пише про Рівненщину, нагороджуємо званнями лавреата, вручаємо дипломи й подарунки. Наші подарунки теж мають особливість, це не гроші. Це обов’язково мають бути якісь вироби майстрів, художні полотна, будь-які речі, які мають мистецьку цінність, але вони зроблені в Рівному, намальовані рівненськими митцями», — пояснює голова оргкомітету премії Неоніла Диб’як.

У 2022 році лавреатами стали рівняни Лідія Гольонко, Наталія Демедюк, Олексій Заворотній, Анна Лимич, Євгенія Пірог та Марія Солтис-Смирнова з Вараша.

Руслан Савуляк

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Рівненщині визначили лавреатів літературної премії «Рівненський акцент-2022»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"