На Полтавщині позбулися останнього пам’ятника Пушкіну

На Полтавщині позбулися останнього пам’ятника Пушкіну

У Лубнах на Полтавщині демонтували постамент та погруддя російському письменнику Алєксандрові Пушкіну. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Комунальники російський імперський маркер перемістили з публічного простору Лубен на тимчасове зберігання до території місцевого комунального житлово-експлуатаційного управління», — повідомила секретарка Лубенської міської ради Маргарита Комарова.

 

За словами Олега Пустовгара, це був останній пам’ятник Пушкіну у Полтавській області, адже у 2022-2023 роках їх демонтували у Кременчуці, селі Біленченківка Гадяцької громади та власне Полтаві. «Попереду перейменування вулиці Пушкіна у Полтаві та ще 17 громадах області. Донедавна на Полтавщині налічувалося 120 об’єктів топонімії, але більшість перейменували після повномасштабного вторгнення росіян-пушкіністів», — додав він.

 

Знесення постаменту відбулося у межах закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Демонтаж провели на підставі колегіального рішення 30 сесії 8 скликання Лубенської міської ради, де визнали пам’ятник Пушкіну символом, що «відображає імперські російські історичні наративи».

 

Нагадаємо, раніше Полтавщина позбулась Пушкіна, Радіщєва та Островського.

 

 

Чільна світлина: poltava.to

Оригінал статті на Suspilne: На Полтавщині позбулися останнього пам’ятника Пушкіну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"