На Львівщині презентували книжку загиблого Героя України Тараса Матвіїва

На Львівщині презентували книжку загиблого Героя України Тараса Матвіїва

На Львівщині у Кохавинському монастирі презентували книжку «Мої думки» загиблого на фронті журналіста, Героя України Тараса Матвіїва. Про це повідомляють ЗМІ. 

«Мої думки» видана посмертно, це лірична збірка віршів воїна. Мама Тараса знайшла поезію у кімнаті сина після його смерті. 

 

«Ми знали, що він має чудові здібності, насамперед як журналіст і оратор. Він писав чудові публіцистичні статті. Крім того, вів блог у Львівській мануфактурі новин. Завжди його статті там мали резонанс. Але, що він пише такі тонкі ліричні речі ми не знали. Коли я почала листок за листком розглядати ці твори, у мене були змішані почуття: болю, радості і здивування», розповідає мама Тараса Валентина Матвіїв. 

Батьки не відразу вирішили видавати записи Тараса. Але згодом серед паперів знайшли листок із мріями. Де першою була перемога у війні, український Крим і Донбас, а іншою презентація збірки. 

 

«Там все: про кохання, про сенс життя, стосунки з Богом, про пошуки мети та любов до України. Там навіть є такі глобальні теми, яким має бути українець та патріот. Це неможливо збагнути наскільки ця людина мала широчезне коло інтересів, думок, поглядів. Я думаю, що кожен, хто відкриє цю книжку для себе знайде саме те, що він шукає і відповіді на свої питання. Тому, що Тарас був дуже різноплановим та багатогранним», додає Валентина. 

 

Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під час мінометного обстрілу, рятуючи з палаючого бліндажа своїх товаришів.

 

Як відомо, за час повномасштабного вторгнення через війну в Україні загинуло 38 журналістів в Україні, як українців, так й іноземців.

 

Джерела: Еспресо.Захід, Високий Замок

Фото: Христини Парубій

Оригінал статті на Suspilne: На Львівщині презентували книжку загиблого Героя України Тараса Матвіїва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"