На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

У місті Жовква відкрили пам’ятник швейцарській письменниці єврейського походження Залці Ландман. Про це Читомо повідомили у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Бюст встановили на вулиці Запорізькій поряд з синагогою. Офіційне відкриття пам’ятника, що відбулось 18 червня, відвідали директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк, міський голова Жовкви Олег Вольський, Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, представники Єврейського музею Берліна та інші. Автор пам’ятника − скульптор Володимир Цісарик.

Залця Ландман (1911-2002) – швейцарська письменниця єврейського походження, публіцистка, журналістка. Народилась і частину дитячих років прожила у Жовкві. З початком Першої світової війни її батьки втекли з Галичини до Швейцарії, згодом туди, а саме у місто Санкт-Ґаллен, привезли Залцю. Вона вивчала філософію в університетах Женеви, Цюриха, Берліна, Парижа й Базеля, займалася журналістикою і дизайном. У 1978 році разом з іншими письменниками вона створила Ліхтенштейнський центр Міжнародного ПЕН-клубу.

 

Основні книги письменниці присвячені проблемам єврейської історії, культури та ідентичності євреїв як етносу: «Єврейські дотепи. Соціологія і зібрання текстів» (1960), «Їдиш. Одіссея однієї мови» (1962), «Євреї як раса. Єврейський народ серед інших народів» (1967), «Вічний жид» (1974), «Ісус і євреї, або наслідки однієї колізії» (1987) тощо. У низці книг досліджувала особливості єврейської кухні, перекладала з їдишу твори Шолом-Алейхема, Соломона Анського, Іцика Манґера.

 

Додамо, у 2020 році «Видавництво 21» видало українською мовою (переклад Петра Рихла) книжку її спогадів «Моя Галичина. Край за Карпатами».

 

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юліушу Словацькому. У грудні у Києві відкрили меморіальну дошку письменникам Василю Стусу та Івану Світличному.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"