На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

У місті Жовква відкрили пам’ятник швейцарській письменниці єврейського походження Залці Ландман. Про це Читомо повідомили у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Бюст встановили на вулиці Запорізькій поряд з синагогою. Офіційне відкриття пам’ятника, що відбулось 18 червня, відвідали директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк, міський голова Жовкви Олег Вольський, Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, представники Єврейського музею Берліна та інші. Автор пам’ятника − скульптор Володимир Цісарик.

Залця Ландман (1911-2002) – швейцарська письменниця єврейського походження, публіцистка, журналістка. Народилась і частину дитячих років прожила у Жовкві. З початком Першої світової війни її батьки втекли з Галичини до Швейцарії, згодом туди, а саме у місто Санкт-Ґаллен, привезли Залцю. Вона вивчала філософію в університетах Женеви, Цюриха, Берліна, Парижа й Базеля, займалася журналістикою і дизайном. У 1978 році разом з іншими письменниками вона створила Ліхтенштейнський центр Міжнародного ПЕН-клубу.

 

Основні книги письменниці присвячені проблемам єврейської історії, культури та ідентичності євреїв як етносу: «Єврейські дотепи. Соціологія і зібрання текстів» (1960), «Їдиш. Одіссея однієї мови» (1962), «Євреї як раса. Єврейський народ серед інших народів» (1967), «Вічний жид» (1974), «Ісус і євреї, або наслідки однієї колізії» (1987) тощо. У низці книг досліджувала особливості єврейської кухні, перекладала з їдишу твори Шолом-Алейхема, Соломона Анського, Іцика Манґера.

 

Додамо, у 2020 році «Видавництво 21» видало українською мовою (переклад Петра Рихла) книжку її спогадів «Моя Галичина. Край за Карпатами».

 

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юліушу Словацькому. У грудні у Києві відкрили меморіальну дошку письменникам Василю Стусу та Івану Світличному.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: На Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"