На «Книжковому Арсеналі» стартувала премія «Книга року ВВС-2021»

На «Книжковому Арсеналі» стартувала премія «Книга року ВВС-2021»

На фестивалі «Книжковий арсенал» оголосили про старт книжкової премії «Книга року ВВС-2021».

Про це пише Укрінформ.

Про старт премії оголосила головна редакторка «BBC News Україна» Марта Шокало, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Книга року ВВС — це літературна премія, яка нагороджує найкращі книжки в українській літературі. У нас є три категорії: доросла художня література, дитяча книга та есеїстика… До нас видавці подають книжки, це відбувається щороку в певний період, цього року це можна зробити з 5 липня до 10 вересня. Потім ми ці книжки всією редакцією відбираємо, читаємо і разом з журі та колегами формуємо довгі списки. Потім ці довгі списки ми віддаємо журі, яке у нас складається з 5 осіб. І журі ці книжки читає, і потім в грудні ми оголошуємо фіналістів і власне переможців цього конкурсу», — сказала Шокало.

Вона зазначила, що премії вже 17 років, і переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту 1000 фунтів.

Варто зауважити, що фінал «Книги року ВВС-2021» відбудеться у грудні 2021 року.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту £1,000. Видавці книг-переможців у всіх номінаціях отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

За правилами конкурсу, до нього у всіх трьох номінаціях допускаються написані державною мовою твори, а також переклади українською літературних творів, написаних іншими мовами України.

Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли:

  • Віра Агеєва, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Вадим Карп’як, телеведучий;
  • Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР;
  • Віталій Чепинога, блогер;
  • Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна.

Після оголошення про старт премії переможець премії 2020 року Сергій Лещенко (Saigon), автор книжки «Юпак», провів майстер-клас «Від поста у фейсбуці до Книги року ВВС».

Нагадаємо, що книгою року BBC — 2020 став роман Сергія Сергійовича Saigon «Юпак» (видавництво «Білка»). У номінації Дитяча книга року BBC — 2020 перемогла книга «Мед і Паштет — фантастичні вітрогони» Уляни Чуби (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»). А премію у номінації Книга року ВВС — Есеїстика — 2020 здобула збірка есеїв Оксани Забужко «Планета Полин» (видавництво «Комора»).

Джерело: galinfo.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На «Книжковому Арсеналі» стартувала премія «Книга року ВВС-2021»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"