На Книжковому Арсеналі презентували музично-поетичний проєкт Thuyone

На Книжковому Арсеналі презентували музично-поетичний проєкт Thuyone

Під час Десятого Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал відбулась презентація першого альбому електронно-поетичного проєкту Thuyone. Про це Читомо повідомили засновники проєкту.

23 червня на Х Книжковому Арсеналі відбулася презентація дебютного альбому «Existence» електронно-поетичного проєкту Thuyone. Концерт став першою музичною подією на Вуличній сцені Книжкового Арсеналу. Під час виступу авторка пісень та виконавиця Елла Євтушенко представила перший альбом проєкту, EP «Existence», який офіційно випустили 30 червня. Альбом доступний на більшості стрімінгових сервісів і на YouTube. Більше інформації про нього можна на сайті альбому.

 

«Цей альбом − «Existence», тобто екзистенція − про моторошне усвідомлення власного існування, про біль невпізнавання самого себе у власному бутті, про калейдоскоп рутини довкола та пошуки особистого сенсу в цьому гігантському Всесвіті. Стиль цих пісень коливається від космічного синтпопу до похмурого колдвейву, і їх пронизує теплий ламповий ностальгійний ретро-вайб. Атмосферу доповнює відсторонений жіночий вокал», − розповіла засновниця проєкту Thuyone Елла Євтушенко.

 

До альбому ввійшло чотири пісні на тексти поетів: сучасної української авторки Катерини Калитко, шістдесятника-екзистенціаліста Василя Стуса, американського модерніста й експериментатора Едварда Каммінґса та французького класика, «проклятого» поета Артюра Рембо. Пісні до альбому створили у 2020-2021 роках. Вибір поезій до майбутнього ЕР не мав традиційних критеріїв (час, місце, жанр), а зосереджений на тому, що «поети різних часів і країн пишуть про схожі проблеми та схожі почуття».

«Гармонійна суміш легкої ненав’язливої електронної музики та глибокої поетичної лірики. Слухається на одному диханні, хоча у роботі Елли Євтушенко не все так просто, як може здатися під час першого знайомства − відчутно насичений післясмак», − поділився враженнями співзасновник клубу Mezzanine Тарас Хімчак.

 

«Новий альбом Thuyone стоїть на трьох китах: в ньому гармонійно поєднані модний колдвейв-сінті-поп саунд, по-справжньому глибока поезія і трохи відсторонений, дуже доречний цьому стилю вокал Елли Євтушенко. Ця музика про юність, про крихкість і силу краси, вона сповнена романтики й мрійливості, ейфорії та щемкого смутку в рівній мірі», − додала художниця, вокалістка Grozovska Band, кураторка мистецьких проєктів Олена Грозовська.

 

Електронно-поетичний проєкт Thuyone створили у 2020 році. Його назва походить від назви психоделічної речовини туйон, що у невеликих дозах присутня в абсенті. Абсент був улюбленим напоєм багатьох митців ХІХ-ХХ сторіччя, зокрема так званих «проклятих поетів», серед яких – Шарль Бодлер та Артюр Рембо.

 

Елла Євтушенко – українська поетеса, перекладачка і музикантка. Перекладає поезію та прозу з англійської і французької мов. 2016 року випустила дебютну поетичну збірку «Lichtung». Раніше Елла Євтушенко була також учасницею музичних проєктів «Drunk&Drowned», «Микола і Телевізор».

 

Додамо, Елла Євтушенко стала лавреаткою премії видавництва «Смолоскип» у 2020 і в 2019 роках. Цьогоріч вона увійшла до журі Міжнародного поетичного конкурсу «Гайвороння».

Оригінал статті на Suspilne: На Книжковому Арсеналі презентували музично-поетичний проєкт Thuyone

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіаті

Новопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"